Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dawid Gunia: Musimy dawać z siebie wszystko

Dawid Gunia: Musimy dawać z siebie wszystko

Bydgoszczanie po pięciu kolejkach PlusLigi zajmują szóste miejsce w tabeli. W środowym spotkaniu nie sprostali warunkom, jakie postawili im przyjezdni z Gdańska. - Powinniśmy wierzyć w to, co robimy - mówił po meczu Dawid Gunia.

Podopieczni trenera Vitala Heynena środowy pojedynek rozpoczęli z wysokiego C, wygrywając pierwszego seta 25:22. Druga partia meczu była już niezwykle zacięta, o czym świadczy sam wynik (30:32). Mimo walki o wygraną, to zawodnicy Trefla Gdańsk postawili kropkę nad „i” i zeszli z parkietu zwycięscy. – Na pewno żal tego przegranego drugiego seta, wtedy mogłoby to wyglądać zupełnie inaczej. Mogę powiedzieć, że walczyliśmy dziś do końca. Ten mecz przegraliśmy, ale w następnych na pewno będziemy grać o zwycięstwo – zapewniał po spotkaniu atakujący zespołu z Bydgoszczy, Jakub Jarosz.

Zawodnicy najlepiej czują się, kiedy mają możliwość wygrywania przed własną publicznością. Tym razem musieli jednak uznać wyższość rywala. Bydgoszczanie chcieli zdobyć kolejne punkty w tabeli, jednak sił i szczęścia wystarczyło im na urwanie seta gdańszczanom. – Na pewno lepiej jest wygrywać mecze przed własną publicznością, dać tę radość naszym kibicom, tak to na razie wypada i po prostu tak to jest. My podchodziliśmy do tego meczu jak do każdego innego, czyli tak jak do każdego przeciwnika i wiadomo – szkoda tych straconych punktów. Musimy w każdym meczu dawać z siebie wszystko i powinniśmy wierzyć w to, co robimy, to wtedy z czasem przyjdą lepsze wyniki – podsumował Dawid Gunia.

Aktualny wicelider tabeli przyjechał do Bydgoszczy z jasnym celem, jakim była szybka wygrana. Mimo tego, drużyna z Gdańska spotkała się z ambitną grą gospodarzy. Drugi set spowodował, że siatkarze wkroczyli na właściwy tor i pewnie dążyli do wygranej za trzy punkty. – Najważniejsze, że udało się nam wygrać to bardzo ciężkie spotkanie. Zaczęliśmy je bardzo słabo, no ale po raz kolejny udowodniliśmy, że mamy bardzo szeroki skład. Bardzo cieszymy się z tego zwycięstwa. Upewnia nas to w tym, że idziemy w dobrym kierunku. Spodziewaliśmy się tutaj bardzo ciężkiego spotkania i takie ono dla nas było. Nie był to dla nas lekki mecz. Zespół z Bydgoszczy to bardzo dobra drużyna i nie weszliśmy dobrze w ten mecz tak, jak powinniśmy – komentował środkowy Trefla Gdańsk Bartosz Gawryszewski.Najważniejsze jest dla mnie to, że wywozimy stąd trzy punkty jako zwycięska ekipa i cieszymy się, że to tak dzisiaj wszystko się uzupełniło. Dobrze wystartowaliśmy, cały czas skupiamy się na następnych meczach i krok po kroku robimy swoje, a co przyniesie sezon – to zobaczymy – zakończył Artur Ratajczak.

źródło: inf. własna, sportowabydgoszcz.pl