Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Wałbrzyszanie walczą dalej

PP: Wałbrzyszanie walczą dalej

Co nie udało się wałbrzyszanom w lidze, udało się w pucharze. Siatkarze Victorii i Stali Nysa grali na początku miesiąca w lidze, wtedy lepsi okazali się goście. Tym razem podopieczni Krzysztofa Janczaka stanęli na wysokości zadania i wygrali w trzech setach.

Krzysztof Janczak desygnował inny skład niż w ligowym pojedynku przeciwko Stali. Początek był wyrównany, walka toczyła się o każdy punkt. Gospodarze bardzo szybko, dzięki świetnej grze w obronie i skutecznym kontratakom, wyszli na prowadzenie 12:6. Jednak nysanie nie zamierzali odpuszczać, szybko zmniejszyli przewagę do jednego oczka (17:18). O czas poprosił trener Janczak. Gra toczyła się punkt za punkt, w końcówce skuteczna zagrywka Bartosza Filipiaka dała miejscowym zwycięstwo 25:22.

Siatkarze Stali mocno weszli w drugiego seta, szybko wyszli na prowadzenie. Natomiast gospodarze nie mogli wrócić do swojej dobry gry z początku spotkania. Stal utrzymywała trzy punkty przewagi przez większą część tego seta. Siatkarze Victorii zdołali doprowadzić do remisu po 17. Szykowała się wyrównana i nerwowa końcówka. Gospodarze objęli nawet prowadzenie 22:20. Zdołali utrzymać je do końca i wygrali 25:23.

Wałbrzyszanie tym razem zaczęli od dwupunktowego prowadzenia, które utrzymywali przez większość czasu, a nawet je powiększali (12:6). Nysanie nie mieli pomysłu jak przeciwstawić się rywalom. A swoje ciągle grali miejscowi, którzy wygrali 25:18 i całe spotkanie 3:0. Tym razem Szymon Piórkowski zrewanżował się swojemu byłemu zespołowi, bowiem w tamtym sezonie bronił barw Stali. Kolejnym rywalem wałbrzyszan będzie GTPS Gorzów Wielkopolski. MVP spotkana został wybrany Bartosz Filipiak.

Victoria PWSZ Wałbrzych – AZS Stal Nysa 3:0
(25:22, 25:23, 25:18)

Victoria: Kamiński, Olszewski, Piórkowski, Zieliński, Krulicki, Filipiak, Mihułka (libero) oraz Kaczmarek