Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Tie-break w Ostrołęce dla Ślepska Suwałki

PP: Tie-break w Ostrołęce dla Ślepska Suwałki

Siatkarze Ślepska Suwałki po pięciu setach pokonali w IV rundzie Pucharu Polski ekipę Pekpolu Ostrołęka i awansowali do kolejnej fazy rozgrywek. Rywalem podopiecznych Piotra Poskrobko w V rundzie będzie zespół KPS-u Siedlce.

Spotkanie rozpoczęło się lepiej dla siatkarzy z Ostrołęki, którzy szybko w pierwszej partii objęli trzypunktowe prowadzenie (5:2). Rywale z Suwałk próbowali jednak gonić gospodarzy. Wynik w pierwszej części seta co chwila oscylował wokół remisu, ale ekipa Pekpolu nie dawała przeciwnikom wybić się z rytmu, stale utrzymując to dwu-, to trzypunktową przewagę. W końcówce z kolei udało jej się jeszcze powiększyć prowadzenie do pięciu oczek (20:15) i w rezultacie wygrać seta do 22.

Druga odsłona początkowo była walką punkt za punkt. Przy stanie 6:6 drużyna z Suwałk stopniowo zaczynała miejscowym odskakiwać i wkrótce miała ona aż pięć punktów przewagi (14:9). Wytrąceni z rytmu ostrołęczanie nie byli w stanie nawiązać walki z rywalami. Prowadzenie Ślepska rosło bowiem z każdą kolejną piłką. W efekcie zespół ten pewnie wygrał partię 25:18.

Na początku seta numer trzy górą również byli siatkarze z Suwałk (3:1, 4:2). Wkrótce jednak gra wyrównała się i na dwupunktowe prowadzenie zdołała wyjść ekipa z Ostrołęki (8:6). Goście stale deptali jej jednak po piętach. Doprowadzili do remisu po 12 i gra zaczęła się toczyć punkt za punkt. Wymiana ciosów trwała do wyniku 19:19. Wówczas ostrołęczanom udało się odskoczyć na dwa punkty i nie oddali oni już prowadzenia do końca seta (25:22).

W kolejną partię znakomicie weszli przyjezdni. Szybko udało im się wyjść na prowadzenie 5:0. Wkrótce jednak dobrą grę zaczęli oni przeplatać błędami i ich przewaga stopniała najpierw do dwóch oczek (9:7), a następnie do zaledwie punktu (10:9). Siatkarzom z Ostrołęki nie udało się jednak całkiem dogonić rywala, gdyż ten znów zaczął odskakiwać. Podopieczni Andrzeja Dudźca nie zdołali już w końcówce odrobić strat i przegrali do 19.

Tie-breaka lepiej rozpoczęli suwalczanie – od prowadzenia 4:1. Rywale szybko jednak wyrównali (4:4), a następnie wygrywali już dwoma punktami (7:5). Nie trwało to długo, bowiem chwilę potem znów był remis i zespoły zaczęły grać cios za cios. Wyrównana walka trwała już do końca seta, którego po wymianie na przewagi zwyciężyli siatkarze Ślepska Suwałki (18:16).

Pekpol Ostrołęka – Ślepsk Suwałki 2:3
(25:22, 18:25, 25:22, 19:25, 16:18)