Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Warszawianie lepsi od beniaminka

PlusLiga: Warszawianie lepsi od beniaminka

Komplet punktów zapisali na swoim koncie po meczu 5. kolejki siatkarze AZS-u Politechniki Warszawskiej. Podopieczni Jakuba Bednaruka w spotkaniu z Cuprum Lubin oddali rywalowi tylko jedną partię, a kropkę nad „i" postawili, rozbijając go w czwartym secie do 15.

Początek pierwszej partii to dwupunktowe prowadzenie gospodarzy. Lubinianie jednak szybko zdołali odrobić straty. Od tego momentu gra stanęła pod znakiem rywalizacji punkt za punkt. Na pierwszej przerwie technicznej to warszawianie mogli cieszyć się z jednopunktowej przewagi. Po powrocie pod siatkę podopieczni Jakuba Bednaruka zwiększali swoją dominację. Skuteczny blok gospodarzy w połączeniu z efektywnymi zagraniami Michała Filipa okazał się trudnym orzechem do zgryzienia dla lubinian. Mimo starań Łukasza Kadziewicza i Jeroena Trommela to wciąż miejscowi prowadzili na drugiej przerwie technicznej (16:14). Festiwal zepsutych zagrywek i dobre zagrania po stronie gości doprowadziły do remisu 18:18. Od tego momentu gra ponownie stanęła pod znakiem rywalizacji punkt za punkt. Dopiero efektywne ataki Filipa pozwoliły warszawianom wrócić na szczyt. Stołeczni wywalczyli piłkę setową po efektywnym zagraniu swojego atakującego. Partię zakończył warszawski blok na Trommelu.

Druga odsłona rozpoczęła się od wyrównanego pojedynku, jednak to warszawianie zeszli na pierwszą przerwę techniczną, prowadząc 8:7 po skutecznej kiwce Mateusza Sacharewicza. Po wznowieniu gry wynik wyrównał Marcel Gromadowski. Siatkarze po obu stronach siatki nie mogli wyzbyć się szeregu zepsutych zagrywek. Dopiero skuteczny blok Aleksandra Śliwki na Gromadowskim pozwolił stołecznym inżynierom „odskoczyć” na dwa punkty, dzięki czemu warszawianie prowadzili 16:14 na drugiej przerwie technicznej. Po powrocie pod siatkę kibice zgromadzeni w Arenie Ursynów ponownie byli świadkami festiwalu zepsutych zagrywek. Mimo to warszawianie nadal utrzymywali prowadzenie. W końcowej fazie seta na boisku brylował Jakub Radomski. Starania Ivana Borovnjaka i Gromadowskiego okazały się niewystarczające, gdyż warszawianie zdołali wywalczyć piłkę setową dzięki skutecznemu zagraniu Śliwki. Partia zakończyła się asem serwisowym Lipińskiego.

Trzecia odsłona rozpoczęła się nieco inaczej. Tym razem to lubinianie zdołali wywalczyć znaczne prowadzenie. Dzięki skutecznemu blokowi i dobrym zagraniom Kadziewicza przyjezdni prowadzili 8:4 na pierwszej przewie technicznej. Po powrocie pod siatkę lubinianie wciąż zwiększali swoją przewagę. Błędy warszawian i bardzo dobre zagrania Borovnjaka sprawiły, że przyjezdni zeszli na drugą przerwę techniczną z ośmioma oczkami zapasu. Po wznowieniu gry gospodarze rozpoczęli stopniowe odrabianie strat, jednak Kadziewicz i Borovnjak nie pozwolili podopiecznym Bednaruka na zniwelowanie swojej przewagi. Piłka setowa pojawiła się przy dziesięciopunktowej przewadze lubinian. Pierwsze trzy próby zakończenia partii udaremnił błąd Borovnjaka, skuteczny blok warszawian i efektywny atak Lemańskiego. Dopiero czwarta próba okazała się ostatnią. Lubinianie zakończyli wynikiem 25:17.

Zmotywowani warszawianie wrócili na boisko, by szybko uzyskać przewagę dzięki skutecznym atakom Filipa i Śliwki. Na pierwszej przerwie technicznej miejscowi prowadzili już 8:2. Po powrocie na parkiet siatkarze z Lubina starali się odrobić straty. Zadanie skutecznie utrudniał im Radomski i Filip. Druga przerwa techniczna to siedem punktów zapasu AZS-u. Po wznowieniu gry gospodarze wciąż zwiększali swoją dominację. Choć Kadziewicz i spółka ze wszystkich sił starali się wyrównać wynik, to okazało się to niemożliwe. Liczne błędy wkradające się w grę lubinian i atomowe ataki Filipa sprawiły, że warszawianie „odskoczyli” na 11 punktów (22:11). Piłka meczowa pojawiła się po zepsutej zagrywce Grzegorza Łomacza. Zakończenie meczu udaremnił Trommel, atakując po bloku w aut. Chwilę później błąd popełnił Radomski. Ostatni punkt sprezentował warszawianom Trommel, zagrywając w aut.

MVP meczu: Piotr Lipiński

AZS Politechnika Warszawska – Cuprum Lubin 3:1
(25:21, 25:20, 17:25, 25:15)

Politechnika: Radomski (7), Lipiński (5), Świrydowicz (7), Filip (20), Śliwka (12), Sacharewicz (7), Olenderek (libero) oraz Lemański (1), Bieńkowski (1) i Gregorowicz
Cuprum: Borovnajk (15), Trommel (13), Paszycki (11), Kadziewicz (10), Romać (4), Łomacz, Rusek (libero) oraz Gorzkiewicz, Gromadowski (13) i Siezieniewski