Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paweł Zagumny: Powrót Michała Ruciaka będzie kluczem do poprawy

Paweł Zagumny: Powrót Michała Ruciaka będzie kluczem do poprawy

fot. archiwum

- Presja jest cały czas i na nas wszystkich. Ktoś odpowiada za naszą słabą formę i ktoś, nie wiem kto, może zostać pociągnięty do odpowiedzialności - mówi w rozmowie z Przeglądem Sportowym Paweł Zagumny, rozgrywający ZAKSY.

Po zakończonych mistrzostwach świata zawodnicy nie mieli okazji do długiego odpoczynku, gdyż szybko musieli wrócić do klubów, by stanąć do walki o mistrzostwo Polski. – Mariusz Wlazły nadal ciągnie kolejny zespół, tak jak wcześniej kadrę, patrząc jednak na resztę chłopaków, widać, że niektórzy już słabną. Przydałoby mi się kilka dni odsapnąć, naładować baterie, by wystarczyły do końca sezonu. W moim przypadku się nie udało, klub nie był w stanie spełnić mojej prośby. Być może byłoby inaczej, gdyby nasz zespół miał szerszy skład – wyjaśnia mistrz świata, który musi znieść trudy ciężkiego sezonu ligowego. – Faktycznie, rozgrywki ligowe i reprezentacyjne są bardzo napięte. Gramy co trzy dni. Tak naprawdę na wolne mogą liczyć tylko ci, którzy nie występują w kadrze – stwierdza kędzierzyński zawodnik.

Więcej spotkań w PlusLidze, do tego rozgrywki w Lidze Mistrzów czy Puchar Polski. Ten sezon zapowiada się wyczerpująco dla siatkarzy, którzy brali udział w mistrzostwach świata. Niestety nie wszystkie drużyny będą mogły sobie pozwolić na duże rotacje w składzie. – Po tym właśnie poznamy mądrość trenerów – by dobrze gospodarowali naszymi siłami i rotowali składami. Nie da się cały rok grać, po prostu się nie da – podkreśla popularny „Guma”, który zapowiedział swój rozbrat z reprezentacją i uważa, że początek sezonu reprezentacyjnego będzie testem dla młodych zawodników. – Liga Światowa będzie poligonem doświadczalnym dla nowych graczy i przerwą dla podstawowych. Inaczej nasza kadra nie będzie w stanie zagrać tak wyniszczającego turnieju jak Puchar Świata. Jeśli źle rozłożymy siły, to w najgorszym scenariuszu może zabraknąć chętnych do walki w kończących kadrowy sezon mistrzostwach Europy – apeluje najlepszy rozgrywający mistrzostw świata w 2006 roku.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zanotowała cztery porażki z rzędu, licząc Superpuchar Polski. Co będzie kluczem do poprawy gry według rozgrywającego? – Myślę, że bardzo ważny jest jak najszybszy powrót Michała Ruciaka – to będzie ten klucz do poprawy. Będę bardzo zaskoczony, jeśli odmienimy naszą grę bez niego – ocenia siatkarz, który nie ukrywa swojej złości wobec takiej sytuacji. – Presja jest cały czas i na nas wszystkich. Ktoś odpowiada za naszą słabą formę i ktoś, nie wiem kto, może zostać pociągnięty do odpowiedzialności. Tak to już jest w naszym zawodzie. Nie można przecież przejść obok naszej sytuacji, bo wszystkich nas już wkurza, że przegrywamy – kończy Paweł Zagumny.źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved