Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paweł Adamajtis: Brakuje nam lidera

Paweł Adamajtis: Brakuje nam lidera

fot. Tomasz Adamaszek / azspw.com

- Potrafimy prowadzić w secie wysoko, by potem nagle przez głupie błędy tracić punkty seriami. Tak było chociażby w Lubinie. Brakuje u nas zawodnika, który w trudnych momentach wziąłby ciężar gry na swoje barki - mówi atakujący AZS-u Olsztyn, Paweł Adamajtis.

Kiedy zacznie pan grać w pierwszym składzie Indykpolu? W końcu po to trafił pan do Olsztyna z Politechniki Warszawskiej.

Paweł Adamajtis:Jak tylko przyjdzie odpowiednia dyspozycja. Jeśli chodzi o przygotowania z drużyną do sezonu i treningi, to w porównaniu do innych mam miesiąc w plecy. Wszystko przez jeden wypadek. Nadal szukam formy, choć są już przebłyski, jak chociażby w ostatnim wyjazdowym meczu z Cuprum Lubin.

Przez długi czas borykał się pan z urazem oka. Co dokładnie się stało?To był chyba mój drugi trening w Olsztynie z nową drużyną. Podczas ćwiczenia z dwóch stron pękła gumowa taśma do rozciągania. I to tak pechowo, że jednym końcem trafiła mnie w lewy łuk brwiowy, a drugim centralnie w oko. Lekarze powiedzieli mi wprost, że powinienem się cieszyć, że jego nie straciłem. Można powiedzieć, że w tym wszystkim miałem szczęście, choć nie obeszło się bez zabiegu poprawiającego kąt widzenia oka.

Nie można nie zauważyć, że trener Krzysztof Stelmach często zmienia wam rozgrywającego. Trudno jest przewidzieć, czy w kolejnym meczu zagra Maciej Dobrowolski czy Juraj Zatko. A to raczej nie ułatwia wam zadania?

Szkoleniowiec cały czas rotuje składem, ponieważ szuka optymalnego ustawienia. Dla nas to nic nowego, ponieważ tak samo jest na treningach. Jednym razem zespół potrzebuje na rozegraniu doświadczenia i ogrania Dobrowolskiego, innym takiej sportowej porywczości, jaką prezentuje Zatko. Tu decyzja należy wyłącznie do trenera.

Rozmawiał Michał Koronowski – więcej w serwisie olsztyn.sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved