Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Krzysztof Gierczyński: Jakoś się trzymam i pomagam chłopakom

Krzysztof Gierczyński: Jakoś się trzymam i pomagam chłopakom

fot. Izabela Kornas

- Kiedyś wygrywaliśmy 10:5 i przegraliśmy. To jest siatkówka i wystarczy spojrzeć nie tylko na mecze ligowe, ale też reprezentacyjne. Takie rzeczy się zdarzają, choć rzadko - mówi o ostatniej porażce jastrzębian w Rzeszowie Krzysztof Gierczyński.

Jastrzębianie przegrali w swoim ostatnim meczu ligowym z Resovią po tie-breaku, jednak wstydu nie przynieśli. – Możemy być zadowoleni, ale apetyty mieliśmy większe i niewiele brakło, a można było wygrać w Rzeszowie. Pokazaliśmy się z dobrej strony, nie to co w pojedynku z PGE Skrą, gdzie nic nam nie wychodziło – przyznaje Krzysztof Gierczyński, który był pod wrażeniem gry i zagrywek Nikołaja Penczewa.Rzadko się zdarza, żeby jeden zawodnik tak systematycznie zagrywał i posyłał regularnie piłkę z prędkością ponad 100 km na godzinę. Z rachunku prawdopodobieństwa wychodziło, że w końcu Penczew się pomyli, ale z każdą koleją próba jego serwisu była coraz lepsza. Gdy on tak strzelał, a przewaga topniała, czuliśmy, że to zwycięstwo może się wymknąć i tak się niestety stało. Szczęście uśmiechnęło się do Penczewa, a nie do nas – przyznaje Gierczyński na łamach Przeglądu Sportowego.

Resovia ma 15 albo i więcej graczy. Każdego takiego zawodnika wszystkie kluby w Polsce pewnie by wzięły w ciemno. My analizując mecz, Resovii poświęciliśmy znacznie więcej czasu niż zwykle, bo jest sporo zawodników i rotacji na pozycjach jest zdecydowanie więcej. Szeroka ławka może być w tym sezonie atutem Resovii. U nas kontuzjowany jest Denis Kaliberda i to on ma ciągnąć grę, a ja tylko pomagać – przyznaje 38-letni przyjmujący jastrzębian, który jest obecnie najstarszym grającym zawodnikiem PlusLigi. – Jakoś się trzymam i pomagam chłopakom, raz z lepszym. a raz z gorszym skutkiem. Jestem najstarszym zawodnikiem w lidze i to chyba powód do dumy, że jeszcze nie odpuszczam młodszym kolegom, choć ten mój moment już niedługo nadejdzie, za te kilka lat. Siatkówka zmienia się i systemy gry też. Są zawodnicy, którzy mają kopać z zagrywki, czy też kończyć na piłce wysokiej, ale są też tacy, którzy maję też ten blok obić jak ja. Tego kilka lat temu nie było, ale teraz takie są tendencje – mówi Gierczyński.

Rozmawiał Rafał Myśliwiec – więcej w serwisie przegladsportowy.plźródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved