Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Bogdan Serwiński: W tej lidze nie ma słabych zespołów

Bogdan Serwiński: W tej lidze nie ma słabych zespołów

fot. Cezary Makarewicz

- Mówiąc żartem, chodzi chyba o to, że mój zespół jest świadomy, iż podniesienie poziomu gry jest uzależnione od czasu przebywania na boisku - uśmiecha się trener Polskiego Cukru Muszynianki Bogdan Serwiński po dwóch wygranych w Orlen Lidze.

Za „Mineralnymi” już dwa spotkania obecnego sezonu Orlen Ligi. Muszynianki najpierw wygrały na wyjeździe z Legionovą, a w minioną sobotę u siebie pokonały Naftę Piła. Oba mecze ekipa z Małopolski wygrała 3:1, ale co ciekawe – w obu przypadkach w pierwszych partiach lepsze były przeciwniczki. – Tak już zupełnie na poważnie, to zupełnie niepotrzebnie straciliśmy dwa sety. Dlaczego tak się stało? Początki obu spotkań mieliśmy bardzo nerwowe, ale będziemy o tym rozmawiać i pracować, żeby ten mankament wyeliminować – mówi szkoleniowiec zespołu z Muszyny, Bogdan Serwiński.

W sobotę oczy kibiców nad Popradem skierowane były m.in. na Amerykankę Katie Carter (atakująca) i Serbkę Danicę Radenković (rozgrywająca), które mają decydować o sile muszynianek, a które zagrały pierwszy raz o stawkę przed swoją publicznością. – Ze stresem sobie poradziły. Obie zagrały dobre spotkanie, chociaż podobnie jak cały zespół w I secie nie ustrzegły się błędów – uważa Serwiński. W sobotę wśród gospodyń najwięcej – 16 punktów, zdobyła przyjmująca Karolina Różycka. Dwa „oczka” mniej uzbierała Sylwia Wojcieska, jednak to właśnie 29-letnia środkowa otrzymała tytuł MVP spotkania z Naftą. – W pełni zasłużona nagroda. Biorąc pod uwagę nie tylko blok i atak, ale też zagrywkę i walkę w obronie, Sylwia pokazała się z bardzo dobrej strony. Zresztą, dwa razy wywołała wręcz burzę oklasków trybun – przypomina trener.

Teraz Polski Cukier Muszynianka zmierzy się z teoretycznie słabszymi przeciwnikami, bo najpierw na wyjeździe zagra z beniaminkiem KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, a potem na swoim terenie z Pałacem Bydgoszcz. Prawdziwy sprawdzian możliwości małopolskiej drużyny nastąpi 5 listopada. – Rzeczywiście, tak można nazwać mecz z Budowlanymi Łódź – przyznaje Bogdan Serwiński. – Z terminarza jestem zadowolony, bo w trudności wchodzimy stopniowo, ale trzeba pamiętać, że w tej lidze nie ma jednak słabych zespołów. Każdy prezentuje jakieś wartości i na każdego trzeba uważać – dopowiada.Rozmawiał Łukasz Madej – więcej w Dzienniku Polskim

źródło: Dziennik Polski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved