Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Sebastian Świderski: Pewne rozmowy są prowadzone…

Sebastian Świderski: Pewne rozmowy są prowadzone…

fot. Sabina Bąk

- Nie ukrywam, że rozpoznajemy rynek, bo na pewno przydałoby się jakieś wzmocnienie. Ale będzie z tym kłopot, praktycznie wszystkie zespoły zamknęły już swoje składy, więc trudno znaleźć kogoś wolnego - mówi trener ZAKSY, Sebastian Świderski.

Falstart to chyba zbyt mało powiedziane. Co jest przyczyną tak słabej gry pańskiego zespołu?

Sebastian Świderski:Powtórzę to, co wielokrotnie już mówiłem: inaczej budowaliśmy zespół, a zupełnie inaczej wygląda on teraz; co za tym idzie – inaczej musimy się przygotowywać do meczów. Musimy zmienić styl naszego grania, cały czas szukamy tego nowego stylu, bo w zespole były ogromne rotacje. Niestety, nie ma już czasu na szybkie zbudowanie drużyny. Staramy się coś zmieniać na bieżąco, ale czas goni, trzeba grać, a nie ma kiedy trenować.

Terminarz, niestety, nie sprzyja; właśnie graliście ze Skrą, a teraz przed wami Resovia i Jastrzębski. Nie dość, że mecze są co trzy dni, to jeszcze po drugiej stronie siatki po kolei trójka głównych faworytów w ciągu tygodnia.To prawda, ale nic nas nie usprawiedliwia, nie szukamy żadnego tłumaczenia. Niestety, stało się tak, jak się stało, teraz gramy z najtrudniejszymi drużynami i nic na taki terminarz nie poradzimy. Pozostaje nam tylko walczyć, bo jedynie przez walkę buduje się charakter zespołu. Miejmy nadzieję, że ten trudny początek paradoksalnie będzie dla nas wzmocnieniem i zahartuje nas przed resztą sezonu.

Z pana słów wynika, że na razie spokojnie podchodzicie do porażek.

To dopiero początek rozgrywek, jest więc czas na nadrobienie strat, przecież i tak najważniejsze będzie play-off. Choć wiadomo, że trzeba do niego przystąpić z jak najlepszej pozycji, bo to ułatwia grę w pierwszej rundzie. Widać, że zespoły, które były może nie tyle skazywane na pożarcie, co uważane za średnie, odrobiły lekcje. Okazało się, że przedsezonowe treningi przyniosły efekty, bo chyba nikt nie spodziewał się, że niektóre ekipy będą zajmowały tak dobre lokaty w tabeli już na początku sezonu.

Rozmawiał Jacek Konopacki – więcej w serwisie opole.sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved