Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Nikołaj Penczew: Zagrywka z prędkością 121 km/h to mój rekord

Nikołaj Penczew: Zagrywka z prędkością 121 km/h to mój rekord

fot. plusliga.pl

- Pamiętam jeszcze jedno takie spotkanie, kiedy występowałem w Kielcach. Graliśmy wtedy przeciwko Resovii, wygraliśmy 3:2 i też zostałem wybrany najlepszym zawodnikiem - mówi Nikołaj Penczew po świetnym występie przeciwko jastrzębianom.

Gratulacje, rozegrałeś kapitalny mecz.

Nikołaj Penczew:Dzięki, jestem bardzo szczęśliwy, że wygraliśmy ten bardzo trudny mecz. Jastrzębie grało bardzo dobrze, natomiast my byliśmy na początku lekko zdenerwowani. Od drugiego seta graliśmy już lepiej. Myślę, że było to bardzo dobre spotkanie dla kibiców. Najważniejsze, że wygraliśmy.

W tym niesamowitym piątym secie, kiedy strzelałeś zagrywkami jak pociskami z coraz większą siłą i precyzją. Kibice i koledzy z drużyny zaciskali kciuki, abyś się nie pomylił. Jak to robiłeś?W każdym meczu, nieważne z kim gramy, ZAKSĄ czy Będzinem, Lubinem, zawsze jestem bardzo zmotywowany i zmobilizowany. Na boisku zawsze daję z siebie wszystko, co mogę. Gram na 100 procent. Dziś to był mój dzień. W dodatku na trybunach – po raz pierwszy w Rzeszowie – był mój brat Chono. Atmosfera była bardzo fajna. Mamy najlepszych kibiców w całej Polsce. Oni są dla nas siódmym zawodnikiem. Kiedy wchodziłem na zagrywkę, czułem, że to będzie bardzo dobra seria. I taka była.

Przyznam, że nie widziałam cię jeszcze tak świetnie zagrywającego…

W ostatnim sezonie zagrywałem bardzo dużo flota, ale obecnie bardzo dobrze, spokojnie i pewnie czuję się w zagrywce z wyskoku. Bardzo ważna była dla mnie gra w pierwszej szóstce w reprezentacji Bułgarii na mistrzostwach świata, to dodało mi pewności.

Gracie środa-sobota, a już niedługo Liga Mistrzów. Musicie dać radę…

Mamy dużo bardzo dobrych zawodników i zawsze możemy zrobić zmianę. Nowy zawodnik, który jest w dobrej formie, wchodzi na boisko i gra lepiej. Nie ma znaczenia, kto jest w pierwsze szóstce, w każdym meczu występuje dużo zawodników, zawsze wszyscy są gotowi do gry.

Co najbardziej zapamiętasz z tego meczu?

Zagrywkę, która leciała z szybkością 121 km, to mój rekord i to będę pamiętał.

Rozmawiał Marek Bluj – więcej w serwisie nowiny24.pl

źródło: nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved