Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Katarzyna Urban: Prawdziwe testy dopiero przed nami

Katarzyna Urban: Prawdziwe testy dopiero przed nami

fot. archiwum

Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza wciąż nie doznał ligowej porażki. Zespół z Zagłębia w weekend pokonał siatkarki z Bydgoszczy i samodzielnie lideruje w tabeli Orlen Ligi. - Po wyniku widać, że grało się bardzo przyjemnie - przyznała Katarzyna Urban.

Podopieczne Juana Manuela Serramalery w pierwszych trzech spotkaniach sezonu 2014/2015 nie doznały porażki, a co więcej straciły tylko jednego seta. W trzeciej rundzie spotkań kobiecej ekstraklasy siatkarki z Dąbrowy Górniczej rozprawiły się dosyć szybko z Pałacem Bydgoszcz i dopisały do swojego konta kolejny komplet punktów. – Cieszymy się z tego zwycięstwa. Mamy na swoim koncie dziewięć punktów i jesteśmy zadowolone, że tak dobrze rozpoczęłyśmy sezon – powiedziała przyjmująca dąbrowianek, Katarzyna Urban.Miałyśmy bardzo mocno zagrywać, by odrzucić rywalki od siatki i to nam się udało. Po wyniku widać, że bardzo przyjemnie się nam grało. Bardzo się cieszymy z tej wygranej i że te trzy punkty są na naszym koncie – dodała.

Po teoretycznie łatwiejszej serii spotkań z ekipami z Piły, Ostrowca Świętokrzyskiego i Bydgoszczy zespół z Zagłębia czeka maraton arcyważnych spotkań. W trzech najbliższych kolejkach zawodniczki MKS-u zmierzą się bowiem z mistrzem Polski Chemikiem Police, srebrnym medalistą Impelem Wrocław oraz zdobywcą brązowych krążków – Atomem Treflem Sopot. – Teraz przed nami trudne wyzwanie – trzy ciężkie mecze z Chemikiem, Impelem i Atomem Treflem. Ciężko powiedzieć, czy to jest nasza optymalna forma. Prawdziwe i dobre testy będziemy miały w tych najbliższych meczach. Jedno jest pewne – bardzo ciężko pracujemy na treningach i mamy nadzieję, że to wszystko zaprocentuje w najbliższej przyszłości – uznała siatkarka dąbrowskiego zespołu.

Najbliższym rywalem ekipy z południa Polski będzie aktualny mistrz kraju – Chemik Police. Po mistrzostwach świata kobiet do ekipy z województwa zachodniopomorskiego dołączyły już wszystkie zagraniczne zawodniczki, więc wygrana z polsko-serbskim zespołem z Polic będzie jeszcze trudniejsza do osiągnięcia. – Na pewno będziemy się specjalnie przygotowywać. Czekają nas dwa dni wolnego z racji właśnie tego ciężkiego treningu w ostatnich dwóch tygodniach. Trenowałyśmy popołudniami po dwie i pół godziny i były to dla nas naprawdę wyczerpujące chwile. Teraz mamy nadzieję odpocząć i dobrze się przygotować na starcie z mistrzyniami Polski – zapewniła Urban.źródło: inf. własna, mks.dabrowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved