Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga kobiet po kolejnym weekendzie

II liga kobiet po kolejnym weekendzie

Chemik Police i Trefl II Sopot w gr. 1, MCKiS Jaworzno w grupie 2, w grupie 3 Mazovia Warszawa i Bronowianka Kraków w grupie 4 - to zespoły, które przewodzą tabelom w II lidze kobiet po meczach ostatniego weekendu.

W grupie 1 II ligi kobiet nie zwalniają tempa dwie czołowe drużyny. W miniony weekend kolejne zwycięstwa za trzy punkty odniosły Chemik Police i Trefl II Sopot. Policzanki pewnie pokonały we własnej hali 3:0 Orła Malbork i z kompletem punktów przewodzą ligowej tabeli. Zespół z Sopotu wprawdzie stracił jednego seta w Słupsku w meczu z Czarnymi, ale również ma na koncie komplet punktów i ustępuje Chemikowi tylko gorszym bilansem setów. Na czwarte miejsce w tabeli awansował Energetyk Poznań, który w trzech szybkich setach rozprawił się z APS-em Rumia. – Bardzo cieszymy się ze zwycięstwa, ponieważ pozwoliło ono nieco zniwelować gorzki smak porażek w dwóch ostatnich spotkaniach w Policach – skomentowała wygraną zadowolona kapitan Energetyka, Karolina Nowak. Pierwszą wygraną w tym sezonie zanotowały siatkarki Orła Elbląg, które wygrały 3:0 na wyjeździe z SMS-em Police. Z pierwszych punktów cieszyły się również zawodniczki UKS-u Murowana Goślina. Podopieczne trenera Marka Tuszyńskiego wygrały 3:1 z Libero w Starogardzie Gdańskim. Libero oraz Czarni Słupsk zamykają tabelę grupy 1 z zerowym dorobkiem punktowym.

Fotel lidera w grupie 2 stracił po 4. kolejce Sokół Katowice. Podopieczne trenera Krzysztofa Zabielnego znalazły pogromcę w Opolu, gdzie SMS 2LO pewnie wygrał w trzech setach. – Poprzednie mecze kompletnie nam nie wyszły, a teraz pokazałyśmy kawał dobrej siatkówki i dobrej gry. Zostawiłyśmy na boisku serce – oceniła po meczu przyjmująca SMS-u Patrycja Gądek. Potknięcie lidera wykorzystał MCKiS Jaworzno, który po pewnym zwycięstwie nad Sokołem w Radzionkowie wysunął się na czoło tabeli. Na trzecim miejscu po czterech kolejkach jest AZS Politechniki Śląskiej Gliwice. Zespół prowadzony przez trenera Krzysztofa Czaplę 3:0 pokonał w miniony weekend Olimpię Jawor. Również w dwóch spotkaniach drużyn z dołu tabeli padły wyniki trzysetowe. SMS PZPS II Szczyrk przegrał we własnej hali dość gładko z Zorzą Wodzisław Śląski, z kolei w Pszczynie Dębowianka/PLKS wygrała 3:0 z MKS-em Świdnica.

W miniony weekend w grupie 3 rozegrane zostały tylko dwa spotkania. W lidze zadebiutował w końcu dołączony w ostatniej chwili zespół GLKS-u Nadarzyn z Dominiką Leśniewicz w składzie i na ławce trenerskiej. GLKS zmierzył się z juniorkami ŁKS-u II SMS MG13 Łódź i gdy w trzecim secie prowadził 16:11 przy stanie 2:0, wszystko wskazywało na to, że mecz szybko się zakończy. Młode łodzianki zdołały jednak odwrócić losy tej partii, wygrać czwartego seta, a w końcówce tie-breaka rozstrzygnęły mecz na swoją korzyść, wygrywając 16:14. Była to pierwsza wygrana podopiecznych trenera Krzysztofa Psiurskiego w tym sezonie. Z pierwszego zwycięstwa cieszył się również NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki, który w trzech setach pokonał w Łasku miejscową Łaskovią. Mecz do tej pory niepokonanych dwóch drużyn z Warszawy – Wisły i Mazovii został przełożony na wtorek.

Z czterech zaplanowanych na weekend pojedynków w grupie 4 odbyły się tylko trzy, bowiem spotkanie Popradu Stary Sącz z Kampusem Wielickim zostało przełożone na niedzielę, 26 października. Największe emocje wzbudzały mecze w Tomaszowie Lubelskim i Krakowie, gdzie grały zespoły zaliczane do faworytów grupy 4. Tomasovia podejmowała zespół Bronowianki Kraków, który po raz kolejny udowodnił, że poważnie myśli o walce o awans do I ligi kobiet. Krakowianki pewnie wygrały w trzech setach i z przewagą dwóch punktów nad kolejnym zespołem przewodzą ligowej tabeli. Zaciętego meczu spodziewano się również w Krakowie, gdzie miejscowy zespół AGH podejmował rywalki z Tarnowa. Wbrew przewidywaniom mecz nie był zacięty, a podopieczne trenera Dariusza Pomykalskiego w trzech setach rozprawiły się z przyjezdnymi, dołączając do czołówki tabeli. W trzecim spotkaniu San-Pajda Jarosław penie wygrał w Zatorze z miejscowym Sokołem i mając 9 punktów na koncie, zajmuje drugie miejsce w tabeli. Siatkarki Sokoła Zator wciąż czekają na swoje pierwsze punkty w II lidze kobiet.