Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Trzecia kolejka spotkań łodzkiej ŁALS

Trzecia kolejka spotkań łodzkiej ŁALS

fot. archiwum

Za nami trzecia kolejka spotkań XVIII edycji Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki organizowanej przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi, która odbyła się w dniu 18.10.2014 tradycyjnie w Szkole Podstawowej nr 205.

W Ekstraklasie kobiet ciekawe spotkanie rozegrały siatkarki Jutrzenki oraz SportEKSPERT. Przez wszystkie sety tego pojedynku trwała zacięta walka, a o zwycięstwie musiał zadecydować tie-break, w którym więcej zimnej krwi zachowały zawodniczki SportEKSPERT i triumfowały 3:2. Trzecią wygraną w tym sezonie w takim samym stosunku co w dwóch poprzednich kolejkach, czyli 3:1, zanotowała drużyna 10 SHOOTS i przewodzi w tabeli.

Lider Ekstraklasy mężczyzn – TKKF Dzikusy, nie miał za dużo powodów do uśmiechu po dwóch pierwszych setach pojedynku z TA-NO Volley. Jednak jak to często w siatkówce bywa, kto nie wygrywa 3:0, przegrywa 2:3. Wprowadzone zmiany nie wpłynęły pozytywnie na zespół TA-NO i zamiast w trzecim secie postawić kropkę nad i, niejako wyciągnął rękę do Dzikusów, którzy wykorzystali swoją szansę na odwrócenie losów spotkania i systematycznie odrabiali stratę do rywala, by ostatecznie zwyciężyć w decydującej partii tego emocjonującego spotkania. Niespodziewanie łatwo, w szybkich trzech setach Superata triumfowała nad bezradnymi tego dnia siatkarzami Iskry. Również bez straty seta Fantom zwyciężył beniaminka Ekstraklasy, zespół SEW Eurodrive.

W I lidze kobiet wszystkie spotkania kończyły się przekonującymi wygranymi faworytek 3:0. Prowadzące w tabeli siatkarki Energii potwierdziły dobrą dyspozycję w tym sezonie, zwyciężając ZSO 4. Wiceliderki z zespołu Salos Wodna nie miały problemów z pokonaniem Serwo f.i.n.e., natomiast ŁKSG triumfował nad ZSO 8.Zawodnicy drużyny Bejłocz pewną wygraną 3:0 z Volley Centrum kolejny raz pokazują, że w tym sezonie będzie interesować ich wyłącznie awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Z pośród pozostałych spotkań I A ligi mężczyzn za niespodziankę należy uznać wysokie zwycięstwo beniaminka ligi – Warecka Chint nad bardzo doświadczonym zespołem Gremi. Prowadzący w tabeli Bejłocz „gonią” spadkowicze z Ekstraklasy, czyli Piazza Cafe, którzy tym razem w czterech setach triumfowali nad Lozametem.

Bardzo ciekawe, stojące na wysokim poziomie spotkanie rozegrały drużyny Fuks Sulejów i Szkoła Gortata. Wynik 3:0 mógłby świadczyć o dość jednostronnym widowisku, jednak nic bardziej mylnego, gdyż w każdej partii mogliśmy obserwować bardzo zaciętą walkę niemal w każdej akcji, a o końcowym rezultacie decydowały drobne szczegóły w samych końcówkach, z których zwycięsko wychodzili zawodnicy z Sulejowa. W tabeli I B ligi mężczyzn zaraz za prowadzącym Fuksem plasuje się zespół Koluszki, który w meczu „na szczycie” pokonał Juniora 3:1 i dzięki temu zwycięstwu obie drużyny zamieniły się pozycjami.

W II lidze mężczyzn rozegrane zostały tylko dwa spotkania, oba zakończone w czterech odsłonach zwycięstwami Febrisanu nad Kadrą B oraz Volley Team nad mŁodzianami. Liderem tabeli pozostaje Team Spiryt, który w tym sezonie jeszcze nie stracił seta.

Również bez straty seta pozostają dwa zespoły III ligi. Z kompletem trzech trzysetowych zwycięstw tabelę otwiera Energia, która w minioną sobotę rozprawiła się z ŁKSG Inwemer, natomiast dla wicelidera CentiNet triumf 3:0 nad Nosorożcem był drugą taką wygraną w sezonie.

Serdecznie zapraszamy kibiców na następną kolejkę rozgrywek, która odbędzie się 25.10.2014 roku (sobota) w godzinach 8-18 w Szkole Podstawowej nr 205 przy ul. Dąbrówki 1 (Olechów).

Zobacz również:
Wyniki i tabele Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved