Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Metro Warszawa może pożegnać się z halą przy Hirszfelda

Metro Warszawa może pożegnać się z halą przy Hirszfelda

fot. archiwum

Niewykluczone, że Metro Warszawa, które wielokrotnie sięgało po medale młodzieżowych mistrzostw Polski, będzie musiało szukać nowej hali - alarmują władze klubu. Powód? W dotychczasowym obiekcie powstanie ścianka wspinaczkowa.

W tym roku mija 20 lat od założenia stołecznego Metra, które przez ten czas zdobyło wiele medali młodzieżowych mistrzostw Polski i wychowało wielu siatkarzy, stanowiących o sile zespołów PlusLigi i I ligi mężczyzn. Co więcej m.in. pod okiem obecnego prezesa Metra, Wojciecha Szczuckiego, siatkarskiego fachu uczyło się trzech obecnych mistrzów świata: Karol Kłos, Andrzej Wrona i Piotr Nowakowski. Tymczasem w mediach społecznościowych i na oficjalnej stronie władze klubu informują o prezencie, jakim od władz samorządowych jeszcze w tym roku mogą zostać obdarzone. Okazuje się, że KS Metro Warszawa może zostać pozbawione swojej dotychczasowej siedziby. „Powód jest kuriozalny… w szkolnej sali gimnastycznej przy Hirszfelda zostanie zamontowana duża ściana wspinaczkowa, która zmieni całkowicie parametry przestrzenne i funkcjonalne hali sportowej. Konstrukcja powstanie w miejscu, gdzie aktualnie odbywają się zajęcia wychowania fizycznego, a popołudniami trenują młodzi siatkarze klubu Metro” – czytamy na stronie klubu.

Od kilku tygodni działacze KS-u Metro informują o zagrożeniu władze Ursynowa i Warszawy, ale nikt nie potrafi udzielić konkretnych informacji. Nam również w ratuszu dzielnicy nie udało uzyskać żądnej informacji w tej sprawie. Dyrektor szkoły 63 LO im. L. Kossutha, który jest zaangażowany w projekt budowy ściany wspinaczkowej (chociaż nie służy ona lekcjom wychowania fizycznego), na piśmie poinformował, że od dnia 3 listopada 2014 sala będzie przez miesiąc zamknięta. Zdaniem przedstawicieli ursynowskiego klubu budowa ściany wspinaczkowej zburzy wypracowany przez lata i dobrze działający system szkolenia młodych siatkarzy. 150 chłopców w wieku 10-14 lat za dwa tygodnie nie wiadomo gdzie będzie trenować. Podobno umowa na tego rodzaju inwestycję wymaga odpowiednich podpisów władz Ursynowa, Warszawy, Wydziałów Oświaty i Sportu. Kto wyraził zatem zgodę na budowę ściany wspinaczkowej w szkolnej sali gimnastycznej, godząc się jednocześnie z pozbawieniem klubu Metro możliwości dalszej działalności szkoleniowej w tym miejscu – zastanawiają się siatkarscy działacze?

Podobno ostateczna decyzja nie została podjęta, dlatego mamy nadzieję, że nie jest jeszcze za późno… 

źródło: inf. własna, ksmetro.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved