Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Huragan Wołomin ponownie z kompletem punktów

II liga M: Huragan Wołomin ponownie z kompletem punktów

Siatkarze Huraganu Wołomin odnieśli czwartą wygraną w tym sezonie. Tym razem pokonali SKS Hajnówka, oddając mu tylko jednego seta. Dzięki zwycięstwu podopieczni Pawła Blomberga umocnili się na pozycji lidera grupy 4 drugoligowych rozgrywek.

Pojedynek rozpoczął się od punktu zdobytego ze środka przez zawodnika gospodarzy, Łukasza Szewczyka. Przewaga wołominian wzrosła po autowych atakach Łukasza Piekarskiego i Łukasza Bernatowicza (4:0). Następnie dwoma asami serwisowymi popisał się Maksymilian Szuleka (10:3). Huragan spokojnie utrzymywał bezpieczny dystans od przeciwników po skutecznych zagraniach Piotra Świerżewskiego i Mateusza Gorzewskiego (12:6, 16:10). Goście starali się odrobić straty po atakach z lewego skrzydła Marcina Mołsa i punktowej zagrywce Rafała Grabarczyka (18:14, 20:18). Jednak po asie serwisowym Grzegorza Szumielewicza miejscowi ponownie odskoczyli od rywali (22:18). Seta zakończył Łukasz Piekarski , zagrywając w siatkę (25:19).

W drugiej partii po ataku Szuleki i szczelnym bloku Swierżewskiego Huragan szybko zaczął budować przewagę (4:2, 8:5). Zawodnicy SKS-u nie zamierzali się poddawać i po mocnych zbiciach Radosława Sterny doprowadzili do remisu (13:13). Środkowa część seta była bardzo dobrym fragmentem gry przyjezdnych. Po kolejnych udanych akcjach ze skrzydeł oraz asie serwisowym Mołsa zawodnicy z Podlasia po raz pierwszy w trakcie spotkania wyszli na dwupunktowe prowadzenie (18:16). Gospodarze podjęli rzuconą rękawicę i błyskawicznie odrobili straty. Co więcej, po przytomnej kiwce Szuleki wygrywali dwoma "oczkami" (21:19). Po chwili byliśmy świadkami kolejnego zwrotu akcji. Wszystko dzięki pojedynczemu blokowi Bernatowicza i mocnym zagrywkom Grabarczyka (22:23). Ostatnie słowo należało jednak do Huraganu, który po dwóch efektownych blokach zwyciężył w drugiej odsłonie pojedynku (25:23).

Od początku trzeciego seta trener gospodarzy desygnował na boisko drugiego rozgrywającego Rafała Sędka, który zmienił Adama Sowę. Po raz kolejny zawodnicy z Wołomina chcieli wypracować bezpieczną przewagę (6:3). Nie do zatrzymania był Szuleka i Gorzewski. Podopieczni Jerzego Nowika nie zamierzali się poddawać i po asie Sterny na tablicy znowu widniał remis (6:6). Siatkarze z Hajnówki poszli za ciosem. Po świetnym serwisie Mołsa i ataku w siatkę Szewczyka prowadzili aż czterema punktami (10:14). Po przerwie na żądanie trenera Blomberga wołominianie zniwelowali większość strat (16:18). W następnym fragmencie ponownie inicjatywa należała do gości. Nie do zatrzymania był zwłaszcza Piekarski (16:19, 18:21, 20:24). Miejscowi byli bliscy doprowadzenia do remisu, ale ostatecznie trzeci set padł łupem przyjezdnych po autowym ataku w kontrze Szuleki (23:25).

Czwarta partia rozpoczęła się od skutecznej gry Gorzewskiego, który był nie do zatrzymania na lewym skrzydle (3:2, 6:4). Po nieporozumieniu w drużynie gości oraz agresywnej kiwce Sędka było już 9:6. W środkowym okresie czwartej odsłony zmagań zawodnicy SKS-u zaczęli popełniać coraz więcej błędów własnych. Po autowych atakach Sterny i Piekarskiego gospodarze wypracowali sobie kilkupunktową przewagę (16:12). Po kapitalnej serii bloków Szuleki i Świerżewskiego wynik rywalizacji zdecydowanie przechylił się na szalę Huraganu (23:15). Po chwili szesnasty punkt dla przyjezdnej ekipy zdobył Mołs. Jednak to wszystko, na co było stać ambitnie grający SKS. Pojedynek asem serwisowym zakończył Szuleka (25:16).

SKS Hajnówka – MUKS Huragan Wołomin 1:3
(19:25, 23:25, 25:23, 16:25)