Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Pewne zwycięstwo poznańskiego Energetyka

II liga K: Pewne zwycięstwo poznańskiego Energetyka

fot. archiwum

Drugie zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach II ligi zanotował na swoim koncie Energetyk Poznań. Po jednostronnym pojedynku podopieczne trenera Nicoli Vettoriego pokonały bez straty seta APS Rumia, tracąc w całym meczu zaledwie 33 małe punkty.

Spotkanie było wyrównane tylko do stanu 4:4 w pierwszym secie. W kolejnej akcji Energetyk objął prowadzenie, a na zagrywce stanęła kapitan gospodyń – Karolina Nowak. Skuteczne ataki poznanianek oraz dobra gra blokiem powodowały, że rumianki nie były w stanie nawiązać wyrównanej walki. Trener Tomasz Kordowski wykorzystał limit zmian w zespole przyjezdnych już przy stanie 16:4 dla Energetyka. 12-punktowa przewaga spowodowała, że poznanianki spokojnie kontrolowały grę. Siatkarki z Pomorza zdobyły w tej partii jeszcze tylko 4 punkty, a pierwszą odsłonę spotkania zakończyły skutecznym blokiem Karolina Nowak i Kamila Gajowniczek.

Jeśli komuś wydawało się, że łatwiej gospodyniom już być nie może, z błędu wyprowadziła go druga partia meczu. Energetyk rozpoczął od prowadzenia 4:0, a chwilę później, po skutecznym ataku z prawej strony Nowak, na tablicy wyników pojawił się rezultat 7:2. Po zdobyciu punktu kapitan poznanianek powędrowała w pole zagrywki i pozostała w nim aż do stanu 17:2. W pierwszych 19 akcjach tej części meczu siatkarki z Rumi nie były w stanie samodzielnie zdobyć żadnego punktu. Dwa oczka na koncie APS-u to wynik błędów zawodniczek Energetyka. Nie pomagały kolejne przerwy na odpoczynek i zmiany dokonywane przez trenera Kordowskiego. Po skutecznym ataku ze środka Oliwii Rudnik i asie serwisowym Natalii Filipowicz rumianki zdobyły jeszcze co prawda piąty i szósty punkt, ale poznanianki miały ich już w tym momencie na swoim koncie 21. Skuteczne akcje ze środka Gajowniczek dały gospodyniom wygraną 25:6 i prowadzenie w meczu 2:0.

Trzecia odsłona spotkania rozpoczęła się od udanych ataków Sylwii Grobys, po których Energetyk objął prowadzenie 2:0. Rumianki wyrównały na 2:2, a nawet objęły chwilowe prowadzenie (3:2), jednak to wszystko, na co było je stać tego dnia. Zupełnie nie radziły sobie z zagrywką poznanianek, a gdy Paulina Pachurka zagrała po raz kolejny tak, że zespół gości nie był w stanie odebrać piłki, na tablicy wyników pojawił się rezultat 15:6. W tym momencie jasne już było, że ten mecz może wygrać tylko jeden zespół. Nieco rozkojarzone i niecierpliwie oczekujące końca spotkania podopieczne trenera Nicoli Vettoriego oddały jeszcze rywalkom kilka punktów, ale spokojnie utrzymując prowadzenie (16:10, 20:13, 23:18), kontrolowały przebieg gry i wygrywając 25:19, triumfowały w całym spotkaniu 3:0.Bardzo cieszymy się ze zwycięstwa, ponieważ pozwoliło ono nieco zniwelować gorzki smak porażek w dwóch ostatnich spotkaniach w Policach – skomentowała wygraną zadowolona kapitan Energetyka, Karolina Nowak. – Dostałyśmy kubeł zimnej wody na głowę, który zdecydowanie nas zmobilizował. Ciężko pracowałyśmy w tym tygodniu na treningach, żeby wyeliminować błędy i po kolejnym meczu wyjść z hali z uśmiechem na ustach. Na szczęście tym razem zrealizowałyśmy założone cele i możemy spokojnie skupić się na przygotowaniach do walki o trzy punkty w spotkaniu z Orłem Malbork.

Energetyk Poznań – APS Rumia 3:0
(25:8, 25:6, 25:19)

Składy zespołów:
Energetyk: Grobys, Pachurka, Golak, Nowak, Gajowniczek, Matyjaszek, Nawrocka (libero) oraz Puławska i Mazur
APS: Rudnik, Wilczyńska, Orlicka, Modrzejewska, Laskowska, Rychter, Reszka (libero) oraz Grętkiewicz, Filipowicz, Meller, Potrykus i Piotrowicz (libero)

Zobacz również:
Wyniki 4. kolejki i tabela grupy pierwszej II ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved