Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Victoria Wałbrzych nie dała szans Avii

I liga M: Victoria Wałbrzych nie dała szans Avii

Czwartą z rzędu porażkę ponieśli świdniczanie. Tym razem lepsza od Avii okazała się Victoria Wałbrzych, wygrywając w trzech setach. Gospodarze byli w sobotę tłem dla dobrze spisującego się w rozgrywkach zespołu trenera Krzysztofa Janczaka.

Już w partii otwarcia Avia miała ogromne problemy z każdym z elementów siatkarskiego rzemiosła. W pierwszym rzędzie zawodziło przyjęcie i zagrywka. Przyjezdni z każdą kolejną akcją zwiększali przewagę. Rewelacyjny beniaminek prowadził już 11:2, 13:6, 16:7, 19:9. W końcówce trener świdniczan Krzysztof Lemieszek szukał jeszcze rozwiązania w zmianach w składzie, ale na niewiele się to zdało. Avia zakończyła grę na zdobyciu zaledwie 12 punktów.

Nie lepiej było w kolejnym secie. Wprawdzie w wyjściowej szóstce wyszedł na rozegraniu Jakub Skwarek, na ataku Marcin Dobrzyński, a na przyjęciu Mateusz Woźniak, lecz nie wpłynęło to na zmianę postawy gospodarzy. Poza przyjęciem i serwisem miejscowi zawodzili w ataku. Nie istnieli w obronie. Na pierwszą przerwę techniczną Avia schodziła, przegrywając 5:8, na drugą – 10:16, by ostatecznie ulec 13:25. Jedynie w trzeciej partii świdnicka młodzież zdołała uzbierać 20 „oczek”, z których większość to raczej efekt błędów przeciwnika niż własnej gry. – Cóż powiedzieć po tak słabym w naszym wykonaniu spotkaniu? – pyta szkoleniowiec gospodarzy. – Tylko tyle, że ten mecz się odbył. Byliśmy gorsi pod każdym względem. Na treningach zespół prezentuje się dobrze, kiedy przychodzi do meczu o punkty, nie istniejemy.

Na wysokości zadania stanęli jedynie świdniccy kibice, my zawiedliśmy. Nie stanowiliśmy zespołu, który przeciwstawiłby się Victorii – stwierdził rozgrywający Avii Jakub Skwarek.

Brakuje nam jednego, dwóch doświadczonych graczy, którzy w trudnych momentach „pociągnęliby” grę – dodaje Dawid Konieczny, atakujący gospodarzy. – Niektórzy z nas grali w Młodej Lidze. Widzimy jednak, jak wielka jest przepaść między tamtymi rozgrywkami a I ligą, gdzie grają doświadczeni seniorzy. Nikt z nas nawet nie spróbował szarpnąć grą Avii.

Avia Świdnik – Victoria Wałbrzych 0:3
(12:25, 13:25, 20:25)

Avia: Misztal, Poinc, Kwiecień, Łęgowski, Szaniawski, Konieczny, Sadowski (libero) oraz Woźniak, Skwarek i Dobrzyński
Victoria: Fijałek, Krulicki, Olszewski, Kaczmarek, Filipiak, Piórkowski, Mihułka (libero) oraz Karpiewski i Kamiński