Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Pierwsze punkty i pierwsze zwycięstwo goślinianek

I liga K: Pierwsze punkty i pierwsze zwycięstwo goślinianek

Kolejny punkt do swojego dorobku dołożył beniaminek z Jastrzębia-Zdroju, który w 3. kolejce spotkań zmierzył się z ekipą KS-u Murowana Goślina. Górą były siatkarki Piotra Sobolewskiego, które pokonały Ślązaczki po tie-breaku.

Beniaminek ze Śląska, który po dwóch sezonach powrócił na zaplecze ekstraklasy, był w minionej kolejce sprawcą największej niespodzianki. Podopieczne Jarosława Bodysa dość zaskakująco pokonały w hali przy ulicy Szerokiej faworyzowanego Zawiszę Sulechów. Jastrzębianki, podbudowane wygraną za trzy punkty, z dużymi nadziejami wyruszyły do Wielkopolski na mecz z KS-em Murowana Goślina. Pierwsza partia spotkania była bardzo wyrównana, a na prowadzenie wychodził raz jeden, raz drugi zespół. Ostatecznie na przewagi wygrały goślinianki, zwyciężając 25:23.

Druga odsłona meczu niczym nie przypominała pierwszego seta. Siatkarki z Murowanej Gośliny grały słabo i popełniały masę indywidualnych błędów, co do perfekcji wykorzystała drużyna gości, deklasując w tym secie goślinianki do 14. W trzeciej partii było widać wyraźną poprawę w grze gospodyń. Miejscowe prezentowały poukładaną siatkówkę, dobrze wykorzystując błędy przeciwnika. Przy kilkupunktowej przewadze gospodyniom zabrakło koncentracji, co doprowadziło do zmniejszenia straty przez zespół gości do dwóch punktów, na co natychmiast zareagował Piotr Sobolewski, prosząc o przerwę dla zespołu. Po wznowieniu gry goślinianki ruszyły do przodu, ponownie wygrywając na przewagi do 23.

Czwarty set był bardzo podobny do trzeciego rozdania, jednak tu koncentracji pierwszoligowcowi z Wielkopolski zabrakło w końcówce seta. Podopieczne Jarosława Bodysa wykorzystały przestój przeciwnika, doprowadzając do tie-breaka. Kolejny, piąty set świetnie rozpoczął się dla gospodyń, które prowadziły już 7:2, jednak i tu zabrakło koncentracji i punkty zdobywały rywalki. Po zmianie stron goślinianki wróciły do realizacji założeń taktycznych i wygrały do 12. Dzięki wygranej zespół trenera Sobolewskiego zdobył pierwsze punkty w tym sezonie, awansując na 9. miejsce w ligowej tabeli.

KS Murowana Goślina – KS Jastrzębie Borynia PLKS Pszczyna 3:2
(25:23, 14:25, 25:23, 23:25, 15:12)