Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Mistrzowie Polski lepsi w meczu na szczycie

PlusLiga: Mistrzowie Polski lepsi w meczu na szczycie

Bełchatowianie pokonali siatkarzy z Kędzierzyna-Koźla 3:0. W pierwszym secie mistrzowie Polski wręcz "zdemolowali" rywali, później gra wyrównała się, ale to siatkarze Skry Bełchatów wyszli z tego pojedynku obronną ręką.

Inauguracyjna partia rozpoczęła się od prowadzenia gospodarzy. Bełchatowianie wypracowali trzypunktową przewagę dzięki skutecznemu blokowi i efektywnym zagraniom Mariusza Wlazłego. Dopiero dobry atak Kana van Dijka pozwolił kędzierzynianom cieszyć się z pierwszego oczka. Tuż przed pierwszą przerwą techniczną skuteczna kiwka Michała Winiarskiego i dobry atak ze środka Srećko Lisinaca pozwoliły gospodarzom wzmocnić przewagę i zejść z boiska, prowadząc 8:3. Po powrocie pod siatkę bełchatowianie nie pozwolili rywalom na odrobienie strat. Atomowe ataki Wlazłego w połączeniu ze skuteczną grą na środku siatki stwarzały duże problemy zawodnikom z Kędzierzyna-Koźla. Choć Łukasz Wiśniewski i Dick Kooy ze wszystkich sił starali się dopisywać kolejne oczka do konta swojej drużyny, to gospodarze zeszli na drugą przerwę techniczną z siedmioma punktami zapasu. Po wznowieniu gry podopieczni Miguela Falaski coraz pewniej zmierzali po zwycięstwo. Piłka setowa pojawiła się przy dwunastopunktowej przewadze gospodarzy po efektywnym zagraniu Karola Kłosa. Partię zakończył skuteczny blok bełchatowian na Krzysztofie Zapłackim.

Początek drugiej odsłony okazał się szczęśliwszy dla przyjezdnych. Po dobrych zagraniach Kooya kędzierzynianie prowadzili 2:0. Pierwsze oczko na koncie gospodarzy zapisał Wlazły, blokując van Dijka. W grę bełchatowian wkradło się kilka błędów i to one sprawiły, że miejscowi tracili kolejne punkty (1:5). Siatkarze Skry zdołali jednak odrobić straty głównie dzięki świetnej zagrywce Wlazłego. Swoje trzy grosze wtrącił także Facundo Conte. Na pierwszej przerwie technicznej miejscowi prowadzili zaledwie jednym oczkiem. Po powrocie pod siatkę gra stanęła pod znakiem rywalizacji punkt za punkt. Skuteczne akcje Lucasa Loha i van Dijka przeplatały się z efektywnymi zagraniami Wlazłego i Kłosa. Druga przerwa techniczna to ponownie minimalne prowadzenie miejscowych. Ostatnia faza seta ułożyła się bardziej pomyślnie dla żółto-czarnych. Bełchatowianie zdołali „odskoczyć” przeciwnikom dzięki dobrej zagrywce Kłosa i świetnej postawie Winiarskiego. Piłkę setową sprezentował kolegom kapitan reprezentacji Polski. Miejscowym nie udało się od razu zakończyć partii – Mariusz Wlazły posłał zagrywkę w siatkę. Dopiero atak Lisinaca pozwolił bełchatowianom cieszyć się ze zwycięstwa.

Podopieczni Sebastiana Świderskiego powrócili w trzeciej partii z większą motywacją. Już na początku dobre zagrania Kooya i Gladyra pozwoliły przyjezdnym na objęcie prowadzenia. Gospodarze jednak szybko odrobili straty, by zejść na przerwę techniczną z dwoma oczkami zapasu. Dalsza rywalizacja przypominała tę z poprzedniej partii: kibice byli świadkami dobrych akcji po obu stronach siatki. Dominik Witczak i Łukasz Wiśniewski zdołali doprowadzić do remisu tuż przed drugą przerwą techniczną, jednak to bełchatowianie prowadzili na niej 16:15. Gra ponownie stanęła pod znakiem rywalizacji punkt za punkt. Dopiero błąd Kooya i autowa zagrywka Gladyra pozwoliły miejscowym odskoczyć na dwa punkty. Piłka meczowa pojawiła się dzięki punktowej zagrywce Kłosa. Po ostatniej akcji sędzia poprosił o challenge, by podjąć decyzję. Punkt został przyznany bełchatowianom po błędzie Witczaka w ataku. Najlepszym zawodnikiem meczu uznano kapitana Skry, Mariusza Wlazłego.

Skra Bełchatów – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0
(25:12, 25:21, 25:21)

Skra: Lisinac (6), Wlazły (23), Kłos (7), Conte (12), Uriarte (1), Winiarski (10), Piechocki (libero) oraz Marechal i Brdjović
ZAKSA: Zagumny, Loh (6), Gladyr (5), Wiśniewski (4), van Dijk (8), Kooy (10), Zatorski (libero) oraz Abdel-Aziz (2), Zapłacki (1), Witczak (6) i Kaźmierczak