Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Winiarski: Jestem gotowy do gry

Michał Winiarski: Jestem gotowy do gry

fot. Łukasz Krzywański

- Myślę, że z dnia na dzień, z meczu na mecz będę pojawiał się na boisku częściej, jeżeli będzie to konieczne. Na pewno priorytetem jest to, żebym przede wszystkim wrócił do dobrej formy fizycznej - mówi w rozmowie ze skra.pl Michał Winiarski.

Jak zdrowie, dopisuje? W pierwszych meczach nowego sezonu jesteś do dyspozycji trenera, ale najczęściej obserwujesz swoich kolegów z kwadratu dla rezerwowych.

Michał Winiarski:Tak naprawdę w poniedziałek miną dwa tygodnie, odkąd wróciłem do treningów. Moja przerwa po mistrzostwach była trochę dłuższa niż u innych, bo leczyłem kontuzję i praktycznie dwa tygodnie nic nie robiłem. Teraz popracowałem już dużo na siłowni i fizycznie wszystko wygląda lepiej. Myślę, że z dnia na dzień, z meczu na mecz będę pojawiał się na boisku częściej, jeżeli będzie to konieczne. Na pewno priorytetem jest to, żebym przede wszystkim wrócił do dobrej formy fizycznej i dlatego obecnie spędzam na siłowni zdecydowanie więcej czasu niż chłopaki. Jestem jednak gotowy do gry. To, czy będę grał, czy nie, dopiero się okaże.

Twoi koledzy bardzo udanie rozpoczęli nowy sezon. Triumf w Superpucharze, zwycięstwo w Jastrzębiu… jest się z czego cieszyć.Na pewno tak. Widać, że mamy naprawdę fajny zespół. Szeroki skład pozwala na to, że każdy z nas może mieć też jakiś plan indywidualny, choćby taki, jaki mam ja. Tak naprawdę nie ma takiej potrzeby, żebym grał od początku, a trener może sobie założyć jakieś przygotowania. A co do naszej postawy na boisku to uważam, że gramy kapitalnie.

Szeroka kadra to nie tylko ilość, ale także jakość. Tak jest w przypadku PGE Skry. Każdy daje coś tej drużynie. Najbardziej wartościowym zawodnikiem w meczu z Jastrzębiem został wybrany Nicolas Marechal, który zapewne łatwo miejsca w składzie nie odda. Konkurencja jest bardzo silna, i to nie są puste słowa.

Zgadza się. Konkurencja jest silna. Ale ja to już odbieram w nieco inny sposób. Bardziej cieszę się z tego, że wygrywamy, że sam mam czas, aby doprowadzić się do pełni zdrowia. Potem oczywiście będzie grał skład, który według trenera jest najlepszy i na pewno będę o niego walczył.

Po mundialu mogło z was zejść powietrze, co jest oczywiście naturalne. Ty dodatkowo zmagałeś się jeszcze z urazem. Czy u ciebie wrócił już ten głód gry?

Tak. Myślę, że ten czas, który miałem na odpoczynek i leczenie, był też na pewno wystarczający, jeżeli chodzi o głowę. Ten głód gry jest, ale żeby dobrze prezentować się na boisku, najważniejsze jest to, żebym odbudował się fizycznie. To jest teraz priorytetem.

źródło: skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved