Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mateusz Przybyła: To upragnione zwycięstwo doda nam otuchy

Mateusz Przybyła: To upragnione zwycięstwo doda nam otuchy

fot. archiwum

W sobotę częstochowianie niespodziewanie gładko pokonali Czarnych Radom 3:0. Duży wkład w zwycięstwo miał środkowy Mateusz Przybyła, który wielokrotnie zdobywał punkty w polu zagrywki. - To pierwsze, upragnione zwycięstwo - mówił.

Gratuluję zdobycia pierwszych trzech punktów w tym sezonie.

Mateusz Przybyła:Dziękujemy. To bardzo przyjemne, że wygrywamy u siebie, przed własną publicznością. Bardzo się z tego cieszymy. Pierwsze, upragnione zwycięstwo doda nam otuchy i potwierdzi to, że bardzo dobrze trenujemy i bardzo mocno pracujemy, co przekłada się na to, co pokazujemy na parkiecie

Co twoim zdaniem zaważyło na tym, że tak gładko pokonaliście siatkarzy z Radomia?– Przede wszystkim zagrywka. Bardzo mocno graliśmy w polu serwisowym, odrzuciliśmy radomian od siatki, dzięki czemu później było nam łatwiej w bloku i co za tym idzie w obronie. Myślę, że właśnie te elementy pozwoliły nam zwyciężyć. Popełnialiśmy też bardzo mało błędów. Porównując z naszymi ostatnimi meczami, zrobiliśmy o wiele mniej błędów własnych.

Podczas meczu bardzo głośno wspierali was kibice. To też miało wpływ na waszą postawę, czy skupiając się na grze, odcinacie się od tego, co się dzieje wokół?

Dla nas ma to ogromne znaczenie, ponieważ jesteśmy młodymi zawodnikami. Akurat kibice bardzo nam pomagają. Dziękujemy im za to, że dzisiaj przyszli i pomogli nam zwyciężyć. Jest w tym ogromna zasługa kibiców, że tak gładko wygraliśmy 3:0.

Tydzień temu z Jastrzębskim Węglem zdobyliście punkt, jednak już w środę mecz z warszawską Politechniką gładko przegraliście, dlaczego?

W Jastrzębiu pokazaliśmy, że jesteśmy drużyną, która potrafi walczyć nawet z najlepszymi zespołami. W Warszawie spotkanie troszkę nie ułożyło się po naszej myśli. Myślę, że tamten mecz bardziej przegraliśmy mentalnie niż sportowo. Najważniejsze jest jednak to, że potrafiliśmy się po takiej porażce podnieść i dzisiaj wygraliśmy za trzy punkty z zespołem, który jest teraz wysoko w tabeli.

Myśleliście już o kolejnym meczu, który zagracie z Effectorem Kielce?

– Dopiero po końcowym gwizdku zaczęliśmy myśleć o meczu z Effectorem. Skupialiśmy się na meczu z Radomiem i wyszło nam to bardzo dobrze.

Przez powiększenie ligi macie więcej meczów, gracie częściej. Nie sprawia wam to jakichś problemów?

– Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani przez sztab szkoleniowy do sezonu, na razie czujemy się bardzo dobrze. Wszystko jest w porządku.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved