Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Marcin Wojtowicz: Jeszcze dużo nauki przed nami

Marcin Wojtowicz: Jeszcze dużo nauki przed nami

Siatkarki Developresu Rzeszów we Wrocławiu miały apetyty na urwanie punktów kolejnemu z faworytów. Nie zdołały jednak doprowadzić do tie-breaka. - Jeszcze dużo nauki przed nami - mówił po tym spotkaniu Marcin Wojtowicz, trener rzeszowianek.

Tore Aleksandersen, pomimo zwycięstwa swojej drużyny 3:1, nie mógł być zadowolony z tego, co na boisku pokazały jego podopieczne. – Jak oceniam to spotkanie? Zwyczajnie źle. Najbardziej martwi mnie fakt, że w dwóch pierwszych meczach, w których teoretycznie byliśmy faworytami, graliśmy bardzo nerwowo, zamiast cieszyć się grą, a przecież rozmawialiśmy o tym w szatni. Wrocławianki w tym sezonie stawiają sobie bardzo wysokie cele i wyrównana gra w meczu z beniaminkiem Orlen Ligi może niepokoić norweskiego szkoleniowca. – Mamy 6-7 punktów przewagi, a potem popełniamy błędy i tracimy je. Cieszę się z trzech punków, ale tak naprawdę gdyby doszło do piątego seta, to mogliśmy przegrać ten mecz – ocenił Aleksandersen. W meczu przeciwko bardzo młodemu zespołowi z Bydgoszczy również wicemistrzynie Polski nie zachwyciły. – Jeszcze wiele brakuje nam do oczekiwanego poziomu. Na treningach wygląda to dobrze, ale nie potrafimy tego przełożyć na mecz. Mamy doświadczony zespół. Musimy grać z odwagą i agresywnie – dodał trener Impelu Wrocław.

Marcin Wojtowicz zwrócił natomiast uwagę na brak stabilności w decydujących momentach meczu. – Mój zespół potrafi grać w siatkówkę. Braki w ograniu nadrabiamy ambicją. Brakuje nam jednak chłodnej głowy w kluczowych momentach. Graliśmy ten mecz falami. Pomimo tego rzeszowianki były bliskie doprowadzenia do tie-breaka, w czwartym secie ulegając rywalkom dopiero po grze na przewagi. – Szkoda czwartego seta, bo mogliśmy sprawić we Wrocławiu niespodziankę. Jeszcze dużo nauki przed nami. Wygrany set cieszy, ale przegrywamy trzeci z rzędu mecz – zakończył Wojtowicz. Z kolei Karolina Filipowicz zauważyła, że siatkarki beniaminka Orlen Ligi muszą bardziej skoncentrowane rozpoczynać kolejne mecze. – Po raz kolejny źle wchodzimy w mecz i musimy gonić wynik – przyznała rozgrywająca drużyny z Rzeszowa.

źródło: developres.rzeszow.pl, Gazeta Wrocławska, inf. własna