Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marcin Waliński: Mieliśmy w tym meczu „serbską maszynę”

Marcin Waliński: Mieliśmy w tym meczu „serbską maszynę”

fot. Arkadiusz Buczyński

Podopieczni trenera Heynena po sobotnim spotkaniu z MKS-em Banimexem Będzin zapisali na swoim koncie kolejne zwycięstwo. Mecz z beniaminkiem wcale jednak nie należało do łatwych, a będzinianie już nie raz pokazali, że potrafią walczyć o każdy punkt.

Po wysoko wygranej premierowej odsłonie bydgoszczanie zanotowali dużo słabszy moment gry, który kosztował ich porażkę w secie drugim. Istotne z perspektywy Banimexu były zmiany, których trener Dacewicz dokonał już w końcówce pierwszej partii. Dzięki dobrej postawie Tomasza Tomczyka będzinianie wyraźnie nabrali ochoty do walki i zaprezentowali naprawdę odważną siatkówkę, w obliczu której drużyna z Bydgoszczy niewiele miała do powiedzenia. Mimo wszystko dobrej postawy zawodnicy trenera Dacewicza nie potrafili utrzymać dłużej niż przez około pół godziny, bowiem zanotowali jeszcze dobry początek w partii trzeciej, ale było to wszystko, co będzinianie zdołali zaprezentować podczas sobotniego meczu.

Ostatnie dwa sety rozstrzygnęli na swoją korzyść zawodnicy znad Brdy, którzy nieco podrażnieni porażką w drugim secie chcieli udowodnić swoją wyższość nad beniaminkiem. – Po przegranym secie nie trzeba się motywować, tylko trzeba grać. Wiadomo, że po słabej partii chce się zagrać lepiej i wrócić do dobrej gry, takiej, jaką pokazaliśmy w pierwszym secie – powiedział po spotkaniu przyjmujący bydgoszczan, Marcin Waliński.Musieliśmy to zrobić, aby wygrać i ważne jest to, że jako zespół potrafimy się podnieść – podkreślił zawodnik. Gracz zaznaczył także, jak ogromną rolę odgrywa zgrana i lita drużyna. Poza tym nie szczędził słów uznania dla swojego kolegi Konstantina Čupkovicia, który w sobotnim meczu skutecznie punktował będzinian z obu skrzydeł siatki. Na potwierdzenie słów bydgoskiego przyjmującego złożyła się także nagroda MVP, którą zaraz po spotkaniu otrzymał zawodnik. – Ważne jest to, że mieliśmy w tym meczu „serbską maszynę” na skrzydle i Cupko pokazał, co potrafi – chwalił Serba Waliński.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved