Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Sokół za słaby na opolanki

II liga K: Sokół za słaby na opolanki

Pierwszą przegraną w sezonie zanotowały siatkarki Sokoła Katowice. W meczu czwartej kolejki rozgrywek II ligi kobiet w Opolu katowiczanki nie zdołały ugrać nawet seta. Tylko pierwszą partię meczu można uznać za dość wyrównaną.

Co prawda spotkanie rozpoczęły bardzo dobrze, prowadząc już 5:0, jednak z każdą kolejną akcją coraz bardziej rozkręcały się podopieczne Patryka Fogla. Miejscowe pierwszy raz na prowadzenie wyszły przy stanie 9:8, strasząc przeciwnika groźną zagrywką. Bezpośrednie punkty z zagrywki zdobyły Martyna Paczkowska i Dominika Krupa, a punkty blokiem i atakiem dorzuciły Anna Myjak i Patrycja Gądek. Sokół odpowiedział skutecznymi atakami Sandry Tetfejer, to jednak nie wystarczyło, aby zakończyć seta wygraną. SMS zwyciężył do 23.

Kolejne odsłony to już zdecydowana dominacja opolanek. Wystarczy powiedzieć, że w drugiej partii pozytywny dla przyjezdnych wynik był tylko do stanu 3:3, a SMS wygrał ostatecznie do 15. Tym razem prym na parkiecie wiodły Joanna Kocemba i Agata Wilk. Ta druga zakończyła seta skuteczną kiwką. Niewiele zmieniło się w grze obu zespołów w trzecim secie. Ciężar gry po stronie przyjezdnych wzięła na siebie Anna Grzechnik – była zawodniczka SMS-u, jednak sama nie była w stanie przechylić szali zwycięstwa na stronę swojego zespołu. Dobrze dysponowana libero SMS-u Daria Michalak nie miała większych problemów w podbijaniu ataków przeciwniczek, a cały zespół z Opola dalej męczył zagrywką i skutecznie, punkt po punkcie zbliżał się do trzypunktowej zdobyczy. Tym razem Sokoła dobił do 20.

Poprzednie mecze kompletnie nam nie wyszły, a teraz pokazałyśmy kawał dobrej siatkówki i dobrej gry. Zostawiłyśmy na boisku serce – oceniła po meczu przyjmująca SMS-u Patrycja Gądek. Styl gry był inny niż w dwóch poprzednich spotkaniach, inna jakość grania, mniej błędów własnych i to też miało wpływ na zwycięstwo. Wszystko zaczyna się od obrony, która była zdecydowanie najlepsza z dotychczasowych spotkań, co też miało przełożenie na zdobycze punktowe – dodał trener Patryk Fogel.

SMS LO 2 Opole – Sokół 43 AZS AWF Katowice 3:0
(25:23, 25:15, 25:20)

SMS: Wilk, Paczkowska, Myjak, Gądek, Krupa, Kocemba, Michalak (libero) oraz  Łysiak, B. Grzechnik i Zich
Sokół: A. Grzechnik, Komisarczyk, Tetfejer, Olczyk,  Kołodziej, Bekier, Szczurek (libero) oraz Baron, Mulna, Wierzbińska, Surgut i Kubik