Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Beniaminek z Lubina na fali, AZS Olsztyn bez punktów

PlusLiga: Beniaminek z Lubina na fali, AZS Olsztyn bez punktów

Cuprum Lubin odniosło drugie zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach PlusLigi. Tym razem w pokonanym polu lubinianie zostawili AZS Olsztyn. Drużyna z Warmii i Mazur wygrała tylko pierwszego seta, potem warunki gry dyktowało Cuprum.

Po atakach Cabrala i Grzegorza Szymańskiego akademicy prowadzili w pierwszym secie 2:0. Gospodarze jednak się nie poddawali i to oni prowadzili na przerwie technicznej, po bloku na Szymańskim (8:6). Cuprum Lubin mógł imponować na pewno w grze blokiem, pomagała także dobra gra Ivana Borovnjaka i Marcela Gromadowskiego (11:7). Błędy własne oraz dobra gra rywali spowodowała, że lubinianie szybko stracili swoją przewagę. Olsztynianie w dużej mierze dobrą zagrywką i blokiem narzucali rywalom swój styl gry (18:15, 20:16). Ostatecznie strat nie udało się już odrobić i w meczu było 1:0 dla akademików.

Blok w tym meczu był jednak zdecydowaną domeną Cuprum, w całym meczu zanotowali oni w tym elemencie aż 18 oczek. Po jednej z takich akcji objęli oni prowadzenie 4:2. Po ataku Ivana Borovnjaka gospodarze na pierwszej przerwie technicznej prowadzili 8:5. Po powrocie na parkiet goście odrobili co prawda nieco strat, ale podopieczni Gheorghe Cretu odbudowali prowadzenie (13:10). Drużyna z Warmii i Mazur robiła, co mogła, aby odrobić straty, ale ostatecznie to lubinianie kontrolowali boiskowe wydarzenia, grali pewnie, popełniali zdecydowanie mniej błędów. W końcówce jednak akademicy tracili do rywali już tylko jeden punkt (21:22). Kilka minut później po udanej akcji gospodarze mieli już piłki setowe (24:22). Olsztynianie obronili pierwszą z nich, ale w kolejnej akcji byli już bezradni.

Początek kolejnej odsłony był niesamowicie wyrównany, po sprytnym zagraniu zawodnika AZS-u na przerwie technicznej minimalnie prowadzili goście. Podopieczni Krzysztofa Stelmacha w tym fragmencie meczu bardzo śmiało poczynali sobie na parkiecie, kończyli atak za atakiem, unikali błędów (14:10). Nie trwało to jednak długo. Miejscowi rzucili się w pogoń, zadziałał ich blok, poprawiła się skuteczność ataku i w konsekwencji po akcji Szymona Romacia na tablicy był już remis 15:15. Przez dłuższy okres utrzymywał się wynik remisowy, ale w końcówce „pazur” pokazali lubinianie, którzy za sprawa Romacia i Trommela prowadzili 24:21 i ostatecznie zapewnili sobie co najmniej punkt.

Początek czwartej partii był wyrównany. Dopiero element, w którym w sobotę beniaminek dominował, czyli blok, pozwolił mu odskoczyć na 12:10. Lubinianie przejęli dominację nad boiskowymi wydarzeniami w tym fragmencie seta, słabo funkcjonowało olsztyńskie rozegranie, co przekładało się na skuteczność ataku (16:11). Lubinianie z kolei wręcz szaleli w bloku i na zagrywce. Dopiero w samej końcówce przyjezdnym udało się zredukować różnicę do dwóch oczek. Szymon Romać pokazał jednak, że w pełni zasłużył na miano MVP i poprowadził zespół do wygranej (24:19, 25:20).

MVP meczu: Szymon Romać

Cuprum Lubin – AZS Olsztyn 3:1
(21:25, 25:23, 25:23, 25:20)

Cuprum: Borovnjak (16), Trommel (9), Paszycki (15), Gromadowski (3), Kadziewicz (9), G. Łomacz (3), Rusek (libero) oraz Romać (17) i Siezieniewski (5)
AZS: Zniszczoł (9), Szymański (13), Zatko (4), Hain (4), Ogurcak (3), Cabral (18), Potera (libero) oraz Dobrowolski, Adamajtis (6) i Łuka (6)