Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: Beniaminek postawił się wicemistrzyniom Polski

Orlen Liga: Beniaminek postawił się wicemistrzyniom Polski

Zacięte spotkanie mogli obserwować kibice we Wrocławiu. Zdecydowany faworyt, Impel Wrocław, napotkał na duży opór ze strony beniaminka, Developresu Rzeszów. Ostatecznie jednak wrocławianki zakończyły spotkanie z trzema punktami.

Wrocławianki bardzo dobrze otworzyły spotkanie z rzeszowskim beniaminkiem. Zespół Marcina Wojtowicza miał problemy z zagrywką Katarzyny Mroczkowskiej i już po chwili przegrywał 0:6. Niemoc przyjezdnych przełamała Magdalena Olszówka, a po punktowym serwisie Pauli Szeremety było już tylko 9:6 dla Impelu Wrocław. Tore Aleksandersen poprosił o czas dla zespołu i dopiero Mira Topić przerwała dobrą passę atakującej z Podkarpacia. Po chwili sytuacja znowu się zmieniła. Dobrze za środku radziła sobie Monika Ptak, wyprowadzając ekipę z Dolnego Śląska na 15:10, ale po drugiej stronie siatki najpierw Karolina Filipowicz zatrzymała Mroczkowską, a następnie rozgrywająca Developresu popisała się asem serwisowym. Do tego trzy punkty dołożyła Dominika Nowakowska, a gdy Emilia Mucha zablokowała Joannę Kaczor zrobiło się 17:16 dla gospodarzy. Kiedy wydawało się, że we Wrocławiu zapowiada się emocjonująca końcówka, zespół trenera Wojtowicza stanął w miejscu. Błędy po stronie gości sprawiły, że Impel łatwo wygrał pierwszego seta 25:19.

Po zmianie stron Magda Jagodzińska wyprowadziła beniaminka na 3:1, jednak czujna na skrzydle Topić odrobiła straty. Po chwili sytuacja się powtórzyła. Olszówka dała gościom dwupunktową zaliczką, a Chorwatka doprowadziła do stanu 6:6. Jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną rzeszowianki za sprawą banalnych błędów niemal całkowicie oddały inicjatywę. Nieźle w polu serwisowym radziła sobie Agnieszka Kąkolewska, po asie której Impel prowadził 11:7. Podopieczne Tore Aleksandersena nie zwalniały tempa i gdy Topić zablokowała Jagodzińską, było 17:9. W błędzie był ten, kto sądził, że partia numer dwa zakończy się łatwą, lekką i przyjemną wygraną wrocławianek. W szeregach Developresu w końcu „zaskoczył” blok, któremu pomogły odrzucające przeciwnika od siatki zagrywki Jagodzińskiej. Po chwili Magdalena Hawryła doprowadziła do stanu 18:18, a bezradne Dolnoślązaczki nie były w stanie zatrzymać rozpędzonego przeciwnika, który wygrał drugą partię 25:22 po autowym ataku Kaczor.

Po myśli rzeszowianek rozpoczęła się również trzecia odsłona meczu. Developres wykorzystując błędy rywalek, wyszedł na 2:0, ale gdy punkt z zagrywki dołożyła Ptak, przy stanie 3:5 o czas dla zespołu poprosił Marcin Wojtowicz. Rozmowa z zawodniczkami niewiele przyniosła, bowiem po serii bloków wrocławianek beniaminek przegrywał już 6:11. Kiedy ze stanu 18:11 nagle po bloku Hawryły zrobiło się 18:15, wydawało się, że powtórzy się historia z drugiego seta, nabierające wiatru w żagle siatkarki z Rzeszowa zatrzymała Mroczkowska, która najpierw przełamała niemoc gospodarzy, a następnie asem serwisowym dała Impelowi pierwszą piłkę setową (24:18). Wynik seta próbowała jeszcze zmienić Śliwińska, ale po ataku Ptak zespół z Wrocławia prowadził w meczu 2:1.

Wrocławianki poszły za ciosem i po atakach Mroczkowskiej i Kąkolewskiej prowadziły 3:0. Nowakowska punktową zagrywką odrobiła straty, a po kontrze Szeremety Developres prowadził na pierwszej przerwie technicznej 8:4. Po wznowieniu gry przyjezdne stanęły w miejscu i gdy Mroczkowska blokiem zatrzymała Śliwińską, było już 8:8. Dolnoślązaczki wykorzystując błędy przeciwnika, wyszły na 12:10, ale po kontrze Szeremety to beniaminek prowadził 14:13. Przy stanie 17:17 zespół z Podkarpacia po asie Pauliny Głaz odskoczył na 19:17, jednak przy serwisie Anny Grejman było 22:20 dla Impelu. Pierwszą piłkę setową miały rzeszowianki po ataku Szeremety, ale ostatnie słowo należało do wicemistrzyń Polski, które po akcjach Kąkolewskiej i Topić wygrały 26:24.

MVP meczu: Monika Ptak

Impel Wrocław – Developres Rzeszów 3:1
(25:19, 22:25, 25:19, 26:24)

Impel: Mroczkowska (13), Ptak (11), Kakolewska (12), Hanke (4), Topic (18), Kaczor (4), Sawicka (libero) oraz Grejman (2), Cutura (5) i Kauffeldt
Developres: Olszówka (10), Nowakowska (8), Hawryła (11), Szeremeta (10), Filipowicz (2), Mucha (8), Borek (libero) oraz Śliwińska (4), Budzoń (3), Głaz (1) i Jagodzińska (6)