Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Łasko o LM: Mamy drużynę, którą stać na awans

Michał Łasko o LM: Mamy drużynę, którą stać na awans

fot. Izabela Kornas

Obok walki na ligowych parkietach przed podopiecznymi Roberto Piazzy rywalizacja w prestiżowych rozgrywkach Ligi Mistrzów. - Mamy trudną grupę, ale nie taką, z której awans byłby niemożliwy - o pierwszym z celów mówił szkoleniowiec jastrzębian.

Do pierwszego meczu brązowych medalistów z ubiegłego sezonu w Lidze Mistrzów pozostały niespełna trzy tygodnie. Na starcie rozgrywek, w rywalizacji grupy B podopieczni Roberto Piazzy zmierzą się z CAI Teruel – mistrzem Hiszpanii, Lokomotivem Nowosybirsk – wicemistrzem Rosji oraz najlepszym zespołem z Bułgarii – Marek Union-Ivkoni Dupnica. Zmagania jastrzębianie rozpoczną na wyjeździe od walki z mistrzem Hiszpanii 6 listopada. Przed własną publicznością siatkarze ze Śląska zainaugurują elitarne rozgrywki dwa tygodnie później, podejmując mistrza Bułgarii. – Cieszmy się, że gramy po raz kolejny w rozgrywkach ligi Mistrzów, ze względu na naszych sponsorów, ale i nasze ambicje – o starcie w rozgrywkach mówił prezes klubu, Zdzisław Grodecki.

W ubiegłym sezonie jastrzębianie poprawili swój dotychczas najlepszy rezultat w Lidze Mistrzów. Prowadzony wówczas przez Lorenzo Bernardiego zespół nie tylko w krótkim czasie po raz kolejny awansował do Final Four elitarnych rozgrywek, ale też wywalczył miejsce na podium. – W tamtym sezonie Liga Mistrzów ułożyła się dla nas bardzo dobrze – przyznał Michał Łasko, podkreślając przy tym, że teraz jastrzębianie zaczynają nowy rozdział. Kapitan zespołu z Jastrzębia-Zdroju zaznaczył, że pierwszym celem jego i jego kolegów będzie jak najlepszy występ w I fazie rozgrywek. – Jednak teraz nie możemy myśleć długoterminowo, bo pierwszym celem, który sobie zakładamy, jest wyjście z grupy. Tak jak za każdym razem w przypadku tak silnego i prestiżowego turnieju – nie będzie to łatwe. Ale mamy drużynę, którą na to stać. Oczywiście mamy mocną grupę, ale nasz cel od początku jest jasny. A jak to będzie po awansie z fazy grupowej, zobaczymy – zaznaczył atakujący jastrzębian.

O wadze turnieju, uznając przy tym klasę rywali, mówił także Roberto Piazza.Dla nas będą to bardzo ważne spotkania. Mamy trudną grupę, ale nie taką, z której awans byłby niemożliwy – zaznaczył szkoleniowiec zespołu ze Śląska. W ramach rozgrywek jastrzębian czekają mecze wyjazdowe, to właśnie na ten aspekt uwagę zwrócił Piazza. – Czekają nas też dosyć ciężkie podróże do Hiszpanii oraz Rosji – przyznał, nie szukając jednak wymówek. – Musimy walczyć o jak najlepszy rezultat i jednocześnie o poprawę poziomu naszej gry – zaznaczył.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved