Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Przerwana dobra passa SMS-u, pierwsza wygrana Ślepska

I liga M: Przerwana dobra passa SMS-u, pierwsza wygrana Ślepska

Pierwszego zwycięstwa w sezonie doczekali się siatkarze Ślepska Suwałki, którzy w sobotnie popołudnie ograli we własnej hali rewelację rozgrywek, SMS PZPS Spała. Tym razem podopieczni trenera Nawrockiego urwali rywalom tylko seta.

Początek meczu był bardzo wyrównany, a żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć od przeciwnika chociażby na dwa oczka. Wprawdzie już w pierwszych minutach Kamil Droszyński grał nie tylko skrzydłami, ale rzucił także kilka piłek na środek, ale gospodarze również odpowiedzieli kilkoma udanymi zagraniami, a zbicie ze środka Mariusza Schamlewskiego dało im minimalną przewagę na przerwie technicznej (8:7). Po niej as serwisowy Bartosza Kwolka spowodował, że inicjatywę na boisku powoli zaczęli przejmować goście. Suwalczanie nie zamierzali jednak odpuszczać, a skuteczna kontra Kamila Skrzypkowskiego pozwoliła im stosunkowo szybko odrobić straty. W środkowej fazie seta walka toczyła się cios za cios. Dopiero dwa błędy podopiecznych trenera Poskrobko zaczęły przybliżać spalską młodzież do triumfu w premierowej odsłonie. Nie pomógł im nawet czas wzięty na żądanie szkoleniowca, bo kolejna pomyłka Wojciecha Winnika spowodowała, że Ślepsk przegrywał już 15:20. W końcówce nie udało mu się odmienić losów tej części meczu. Ostatecznie przyjezdni rozstrzygnęli ją na swoją korzyść 25:18, a zakończyła ją punktowa zagrywka Bartłomieja Lipińskiego.

W pierwszych minutach drugiego seta obie drużyny szły łeb w łeb. Dobrze pokazał się w nich Jakub Urbanowicz, a gospodarze ponownie minimalnie lepsi byli na pierwszym czasie technicznym. Tym razem jednak SMS nie przejął inicjatywy na boisku, bowiem coraz lepiej radzili sobie gracze Ślepska. Sygnał do boju dał im Schamlewski, chwilę później w końcu przełamał się Winnik, a suwalczanie z każdą kolejną akcją odskakiwali od przeciwników. W dodatku gospodarze dobrze prezentowali się w bloku, dzięki czemu uzyskali sześciopunktową przewagę. Taki obrót spraw najwyraźniej podłamał gości, a jeszcze bardziej pogrążyły ich autowe zbicia Lipińskiego. W pewnym momencie Ślepsk wygrywał już 21:11 i stało się jasne, że nic nie odbierze mu już sukcesu w tej części spotkania. Ostatecznie wygrał ją 25:15, a zakończyło ją zbicie Winnika.

Początek trzeciej odsłony był wyrównany, ale więcej błędów popełniali w nim gospodarze, przez co niewielka przewaga zaczęła uwidaczniać się po stronie podopiecznych trenera Nawrockiego. Dobrze do gry wrócił także Lipiński, a dzięki temu spalska młodzież wygrywała 8:6 na pierwszej przerwie technicznej. Po niej gospodarze z dobrej strony pokazali się w bloku, a w kolejnych minutach wynik często oscylował wokół remisu. Wprawdzie udanym serwisem popisał się Tomasz Fornal, ale udana kontra Skrzypkowskiego sprawiła, że wciąż na świetlnej tablicy był remis (15:15). Dopiero as serwisowy Winnika zaczął przybliżać suwalczan do triumfu w tej części meczu. Co prawda spalska młodzież odrobiła straty, a później miała nawet piłkę setową, ale w decydujących momentach zabrakło jej zimnej krwi, a zbicie Skrzypkowskiego przechyliło szalę zwycięstwa na korzyść Ślepska (26:24).

W początkowej fazie czwartej partii obie ekipy szły łeb w łeb, ale z biegiem czasu ponownie inicjatywę na boisku zaczęli przejmować suwalczanie. Duża w tym zasługa zagrywek Winnika oraz dobrej postawy jego kolegów w bloku (8:5). W kolejnych minutach goście popełniali sporo błędów, swojego dnia w ataku ewidentnie nie miał też Lipiński, po bloku na którym SMS przegrywał już czterema oczkami. Młodych adeptów siatkówki do walki próbował poderwać jeszcze Kwolek, ale wciąż ton boiskowym wydarzeniom nadawali gospodarze. Dopiero po drugiej przerwie technicznej błędy podopiecznych trenera Poskrobko pozwoliły rywalom wrócić do gry, choć tylko na moment, bo udana kontra Skrzypkowskiego ponownie dała trzy oczka przewagi Ślepskowi (18:15). Trzy autowe zbicia przyjezdnych praktycznie przesądziły losy tego seta, a co za tym idzie – także losy całego pojedynku. Ta część meczu padła łupem suwalczan 25:20, a całe spotkanie 3:1.

Ślepsk Suwałki – SMS PZPS Spała 3:1
(18:25, 25:15, 26:24, 25:20)

Ślepsk: Winnik, Gonciarz, Skrzypkowski, Urbanowicz, Schamlewski, Smoliński, Andrzejewski (libero) oraz Kluth i Rawiak
SMS: Droszyński, Lipiński, Zwiech, Kochanowski, Fornal, Kwolek, Masłowski (libero) oraz Siemiątkowski, Komenda, Ziobrowski i Woch