Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: W Świeciu Ekstrim stracił fotel lidera

I liga K: W Świeciu Ekstrim stracił fotel lidera

Pierwszą porażkę w tym sezonie poniósł Ekstrim Gorlice. Zespół Grzegorza Silczuka, który do tej pory przewodził tabeli zaplecza ekstraklasy, uległ w konfrontacji z innym beniaminkiem, Jokerem Świecie. Ekipa Mariusza Bujka wygrała 3:1.

Pierwsza partia zapowiadała spore emocje w rywalizacji dwóch beniaminków I ligi kobiet. Oba zespoły nie ustępowały ani na krok i do stanu 15:15 kibice, którzy zasiedli na trybunach, obserwowali zaciętą walkę punkt za punkt. Nagle miejscowe, popełniając banalne błędy, pozwoliły odskoczyć rywalkom, które nadzwyczaj łatwo wygrały premierową odsłonę meczu 25:17. – W tej partii zagraliśmy bardzo słabo – powiedział trener Bujek. – Byliśmy przerażeni faktem, że gramy w I lidze i co więcej, że możemy wygrać. Przyglądając się moim podopiecznym, miałem wrażenie, że bardziej walczą z własnymi słabościami aniżeli z przeciwnikiem, który odskoczył nam przy łatwej zagrywce – oddał szkoleniowiec Jokera Świecie.

W drugim secie dramaturgii także nie brakowało. Losy partii ważyły się do ostatniej piłki, która zakończyła się wygraną gospodyń 25:23. – Dziewczyny wybroniły kilka bardzo trudnych piłek, wyprowadzając skuteczne kontry. To pozwoliło zwyciężyć w tym secie. Dzięki tej wygranej zespół uwierzył w siebie, potrafiąc realizować założenia, nad którymi pracowaliśmy w ostatnim tygodniu – przyznał Mariusz Bujek. – W tej partii nieco ochłonęliśmy i to przełożyło się na wynik – dodał trener Jokera, który wygrywając do 12 i 19, odniósł kolejne zwycięstwo na zapleczu Orlen Ligi.

MUKS Joker Mekro Świecie – KRS Ekstrim Gorlice 3:1
(17:25, 25:23, 25:12, 25:19)