Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Puchar Polski: GTPS Gorzów Wlkp. awansował do kolejnej rundy

Puchar Polski: GTPS Gorzów Wlkp. awansował do kolejnej rundy

W środowy wieczór w Spale siatkarze z Gorzowa Wielkopolskiego rozegrali kolejny mecz Pucharu Polski. Podopieczni trenera Krzysztofa Kocika pokonując młodych siatkarzy ze Spały, zapewnili sobie awans do czwartej rundy rozgrywek.

Gorzowianie bardzo dobrze rozpoczęli sezon w II lidze. W trzech kolejkach zdobyli komplet punktów, co pozwoliło im objąć fotel lidera. Jak do tej pory żadna z drużyn nie sprawiła siatkarzom GTPS-u większych problemów. Podobnie sytuacja wygląda po meczach w Pucharze Polski. Gorzowianie systematycznie realizują postawiony im cel. W środowym wyjazdowym spotkaniu z SMS-em przyjezdni musieli się trochę wysilić. Młodzi siatkarze ze Spały postawili twarde warunki w tym meczu. W pierwszym secie goście bez większych oporów ze strony zawodników SMS-u kontrolowali przebieg spotkania. W końcówce udało im się odskoczyć na kilka oczek, a prowadzenie to utrzymali do końca, wygrywając 25:19.

Kolejne odsłony tego meczu nie wyglądały już tak różowo dla siatkarzy z Gorzowa, ponieważ zawodnicy ze Spały rozkręcili się i postanowili powalczyć o kolejne punkty. Drugi set był już bardziej wyrównany, a dobra techniczna gra siatkarzy SMS-u pozwoliła im utrzymać kontakt z zespołem z Gorzowa. Mimo wyrównanego spotkania przyjezdni utrzymali koncentrację do końca seta, pokazali równy poziom i zwyciężyli 25:22.

Niespodzianka miała miejsce w trzeciej partii meczu w Spale. Licealiści z drugiej ligi, wpierani w tym spotkaniu przez kilku siatkarzy z pierwszego składu, pokazali pazury. Wykorzystali oni słabość podopiecznych Krzysztofa Kocika, którzy zaczęli popełniać błędy własne w połowie partii. Przy stanie 17:13 w szeregi gorzowian wstąpiło rozprężenie, które skutecznie wykorzystali przeciwnicy. Spalska młodzież skrzętnie wykorzystała słabość gości i zwyciężyła 25:23. Czwarty set ponownie przebiegał pod kontrolą gorzowskich siatkarzy. Ich pewna gra dała im zwycięstwo 25:22.

Gorzowianie wygraną w Spale zapewnili sobie awans do czwartej rundy rozgrywek o tegoroczny Puchar Polski. Kolejnym przeciwnikiem podopiecznych trenera Kocika będzie pierwszoligowy beniaminek – Warta Zawiercie.

SMS PZPS II Spała – Meprozet GTPS Gorzów 1:3
(19:25, 22:25, 25:23, 22:25)