Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: Pewne trzy punkty dąbrowianek, bezradny Pałac

Orlen Liga: Pewne trzy punkty dąbrowianek, bezradny Pałac

Siatkarki Tauronu Banimex MKS Dąbrowa Górnicza pewnie wygrały we własnej hali 3:0 z Pałacem Bydgoszcz. O ich dominacji świadczy fakt, że w całym meczu pozwoliły rywalkom ugrać tylko 47 punktów. Była to już ich trzecia wygrana w tym sezonie.

Już na początku spotkania, po bloku na Czyżnielewskiej i dwóch kontrach Zakrzewskiej, gospodynie objęły prowadzenie 4:1 i pierwszą przerwę na żądanie wykorzystała trenerka bydgoszczanek. Jednak po niej w natarciu nadal był MKS, który najpierw zagrał kontrę, a chwilę później punktował asem serwisowym (6:1). Przewaga dąbrowianek nadal rosła i po zagrywce Sobolskiej i akcji miejscowych na siatce było już 10:2. Na boisku po bydgoskiej stronie pojawiła się Nowakowska, ale znowu blokiem punktował MKS (11:2). Kiedy jednak w polu zagrywki z ławki rezerwowych pojawiła się Polak, Pałac zaczął odrabiać straty, najpierw zagrywką, a następnie kontrami (7:12). Kiedy natomiast przyjezdne punktowały blokiem, o czas poprosił trener MKS-u, różnica stopniała bowiem do czterech punktów (13:9). Szybko jednak po błędach gości dąbrowska ekipa zwiększyła dystans i na drugiej regulaminowej przerwie prowadziła już 16:9, odskakując po niej na 19:10, m.in. dzięki kolejnej akcji w bloku. Jeszcze przy zagrywce Misiuny pałacanki zerwały się do walki (15:20), ale ekipa trenera Serramalery kontrolowała przebieg partii do końca i wygrała w niej do 16. Seta zakończyła Zakrzewska.

Choć dąbrowianki rozpoczęły partię drugą od prowadzenia 3:1, to rywalki szybko je dogoniły, korzystając przy tym z ich błędów własnych, a skuteczny blok wyprowadził je na czoło (4:3). Pałacanki zaczęły dobrze grać na siatce, a po wyblokach miały okazję do kontr, po których prowadziły już 7:4. Przyjezdne nie miały żadnych problemów ze skończeniem ataku, co przy skutecznych akcjach MKS-u pozwalało im utrzymywać trzypunktową nadwyżkę (10:7). Dąbrowianki zaczęły jednak przejmować inicjatywę, dzięki świetnym zagrywkom, a w konsekwencji blokom i kontrom szybko znalazły się na prowadzeniu (14:10), a dwie przerwy na żądanie w krótkim czasie wykorzystała trenerka Pałacu. Po nich MKS dołożył kolejne oczko do przewagi, a po drugiej regulaminowej przerwie kontrą punktowała Konieczna (17:11). Tym razem zespół z Bydgoszczy nie zerwał się do walki i pozwolił przeciwniczkom dominować na boisku. Pałac próbował grać blokiem i kontratakować, ale robił to nieskutecznie. Coraz skuteczniej grała natomiast Konieczna, po której pojedynczym bloku różnica dzieląca obie ekipy wynosiła dziesięć punktów (23:13). Od razu też kontra Zakrzewskiej dała MKS-owi piłkę setową, a partia zakończyła się zwycięstwem gospodarzy do 14.

Set numer trzy rozpoczął się niemal tak samo, jak wcześniejsze partie, a MKS odskoczył po zagrywce Mancuso na 4:1. Dąbrowianki utrudniały grę swoim rywalkom, a następnie zatrzymywały je na siatce bądź zmuszały do błędów. Na pierwszej przerwie technicznej prowadziły więc 8:2. Przewaga ekipy trenera Serramalery była coraz bardziej widoczna i choć po kilku wymianach rywalki zagrywką próbowały zmienić obraz gry na boisku, to jednak nadal przegrywały znacznie (7:11, 8:14). Kiedy trzeba było, do gry włączał się dąbrowski blok, który utrzymywał przewagę MKS-u. Nie brakowało dłuższych wymian i po obu stronach dobrych obron, miejscowe jednak przeważały w jednym elemencie – przyjęciu, które miało pozytywny wpływ na pozostałe elementy po stronie dąbrowianek (19:13). Jeszcze przy zagrywce Twardowskiej Śmieszek wykorzystała kontrę, a następnie Konieczna uderzyła w aut i trener Serramalera poprosił o czas, bowiem przewaga jego zespołu nie była już bardzo bezpieczna (19:16). Chwila przerwy pomogła i kolejne dwa punkty padły łupem dąbrowskich siatkarek, które następnie punktowały blokiem (23:17) i spokojnie dograły do ostatniego gwizdka sędziego. Całe spotkanie zakończył as serwisowy Dziękiewicz, a najlepszą zawodniczką spotkania wybrana została Katarzyna Konieczna.

Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza – Pałac Bydgoszcz 3:0
(25:16, 25:14, 25:17)

MKS: Konieczna (15), Dziękiewicz (5), Mancuso (9), Zakrzewska (16), Cemberci (3), Sobolska (9), Strasz (libero) oraz Urban
Pałac: Misiuna (7), Twardowska (3), Dybek (2), Bałdyga, Czyżnielewska (9), Śmieszek (8), Korabiec (libero) oraz Polak (7), Biedziak, Nowakowska (1) i Fojucik