Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: Czy Developres zagrozi wicemistrzyniom Polski?

Orlen Liga: Czy Developres zagrozi wicemistrzyniom Polski?

Od początku sezonu beniaminek Orlen Ligi, Developres Rzeszów, choć nie zanotował wygranej, to pozytywnie zaskakuje. Przed rzeszowiankami w 3. kolejce ciężkie zadanie - pojedynek z wicemistrzyniami Polski, Impelem. Dla wrocławianek to drugi mecz w sezonie.

W ostatniej kolejce Impel Wrocław pauzował, bowiem pojedynek „na szczycie”, w którym miał zmierzyć się z Chemikiem Police, został przeniesiony na listopad. Tak więc wrocławianki mają za sobą tylko jedno spotkanie w tym sezonie – z Pałacem Bydgoszcz we własnej hali. Impel przystąpił do niego w dziesięcioosobowym składzie, bez kontuzjowanych Kwiatkowskiej i Gryki, i pozwolił sobie urwać seta – Pałac triumfował w partii premierowej. W kolejnych odsłonach ekipa Tore Aleksandersena nie dała już większych szans swoim rywalkom i zgarnęła komplet punktów. – Na pewno nie był to dla nas łatwy mecz, przede wszystkim dlatego, że rozpoczynałyśmy nim nowy sezon, a pojedynki inaugurujące każde rozgrywki zawsze są bardzo trudne. Dodatkowo nasza drużyna nie wykorzystała pełni swoich możliwości, a bydgoszczanki nie miały żadnych kompleksów i momentami grały dość niekonwencjonalną siatkówkę. Przez ten ostatni czynnik długo nie mogłyśmy złapać właściwego rytmu gry – oceniła całe starcie Katarzyna Mroczkowska. Niebagatelne znaczenie dla wrocławianek w tym meczu miał niesamowity występ rozgrywającej – Denise Hanke. Niemka zdobyła dla swojego zespołu aż 17 punktów i wybrana została MVP pojedynku. Wśród najlepiej punktujących wrocławskiej ekipy były Mroczkowska i Ptak, które zdobyły kolejno 13 i 12 punktów, natomiast Kaczor zapisała na swoim koncie 11 oczek. W starciu z bydgoskim Pałacem ważne punkty Impel zdobywał zagrywką (9) oraz blokiem (16).

Jak do tej pory Developres zdobył jeden punkt – w ostatnim pojedynku z Budowlanymi Łódź. Podopieczne trenera Wojtowicza były już w bardzo ciężkiej sytuacji, bowiem przegrywały 0:2. Siatkarki beniaminka zdołały jednak podnieść się, nie popełniały już tylu błędów, zwiększając skuteczność swojego ataku. W trzeciej odsłonie dołożyły też świetną zagrywkę, a w czwartej blok i przegrały dopiero w tie-breaku. W inauguracyjnym spotkaniu natomiast rzeszowianki zdołały urwać seta mistrzyniom Polski, co już było niespodzianką – w ubiegłym sezonie trzeba było długo czekać, by Chemik stracił choć jedną partię. W pierwszym meczu ważną rolę odgrywała Śliwińska, w ostatnim natomiast ciężar gry wzięła na siebie Olszówka (21 punktów). Dzielnie wspierała ją Jagodzińska, która mimo że pojawiła się w drugim secie, to punktowała aż 17 razy. Cały zespół z Podkarpacia gra odważną siatkówkę i choć czasem wiąże się to z błędami, to jednak przynosi ekipie dużo korzyści, a co najważniejsze – radości. Choć pojedynek z łódzkim zespołem nie do końca poszedł po myśli Developresu, w ogólnym rozrachunku gra drużyny nie wyglądała najgorzej. – Nie możemy odpuszczać w trakcie meczu. Podobnie było w ubiegłym tygodniu – wtedy po wygraniu seta z Chemikiem kolejnego oddaliśmy bez walki. Tutaj po ugraniu jednego punktu trochę odpuściliśmy – ocenił jednak po przegranym tie-breaku trener rzeszowianek Marcin Wojtowicz.

Jego podopieczne w najbliższym pojedynku będą znowu chciały pokazać, że potrafią grać z najlepszymi, na pojedynki z czołówką ligi rzeszowianek nie trzeba motywować dwa razy, a dobre nastawienie przed meczem to ważna rzecz. Wrocławianki w przerwie, jaką miały w ostatniej kolejce, rozegrały dwa sparingi z mistrzyniami Chin, które wygrały 2:1 i 3:1, nadal są więc w rytmie meczowym. Dla nich pojedynki z zespołami takimi jak Developres powinny teoretycznie dostarczać komplet punktów, jednak niejednokrotnie już boisko samo weryfikowało takie „teoretyczne przesłanki”. Czy beniaminek Orlen Ligi zdoła po raz kolejny zagrać odważną siatkówkę i w jakimś stopniu przeciwstawić się wicemistrzyniom Polski – okaże się w sobotę. Początek zmagań o godzinie 17:00.