Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Nie ma szans na finały Ligi Światowej 2015 w Polsce

Nie ma szans na finały Ligi Światowej 2015 w Polsce

fot. archiwum

- Wszystko wskazuje na to, że turniej finałowy Ligi Światowej w 2015 roku odbędzie się w Brazylii. Ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła, ale to chyba tylko formalność - mówi prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Mirosław Przedpełski.

Chcemy organizować turniej finałowy Ligi Światowej w 2015 roku. Udowodniliśmy, że potrafimy organizować wielkie imprezy. Czemu po mistrzostwach świata mamy nie zrobić kolejnych turniejów? – mówił kilka dni po zakończeniu mundialu prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Mirosław Przedpełski. Niestety ambitne plany spełzły na niczym. – Nie będziemy mieli tych finałów. Wszystko wskazuje na to, że turniej finałowy w 2015 roku odbędzie się w Brazylii. Ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła, ale to chyba tylko formalność – twierdzi Przedpełski na łamach Przeglądu Sportowego.

Co stanęło na przeszkodzie? Milion euro opłaty licencyjnej, którą trzeba było zgłosić w ofercie do 15 października? A może fakt, że prezesem światowej federacji (FIVB) jest… Brazylijczyk Ary Graca? – W żadnym wypadku nie zdecydowały względy finansowe, lecz fakt, że w 2016 roku w Rio de Janeiro odbędą się igrzyska olimpijskie. Turniej finałowy World League ma być przedolimpijskim rekonesansem. Mecze będą się odbywały w halach, w których potem siatkarki i siatkarze będą walczyli o olimpijskie laury – zapewnia Przedpełski. To dlatego w tym roku nie było żadnego przetargu ani konkursu ofert. Kandydatury z Rosji, Iranu i Polski z góry skazane były na porażkę. PZPS nie zamierza jednak odpuszczać. – Nie udało się teraz, to spróbujemy powalczyć o finały Ligi Światowej 2016 – mówi prezes związku.

Wciąż aktualna jest druga polska propozycja dotycząca organizacji mistrzostw Europy mężczyzn 2017. W przyszłym tygodniu podczas Kongresu Europejskiej Federacji Piłki Siatkowej (CEV) okaże się, że najlepsze zespoły Starego Kontynentu za trzy lata przyjadą do naszego kraju. W 2015 roku mistrzostwa Europy odbędą się we Włoszech i Bułgarii.Polska będzie się także ubiegała o organizację europejskiego turnieju eliminacyjnego do igrzysk olimpijskich w 2016 roku. – W przeciwnym razie nasze dziewczyny mogą nie mieć żadnych szans na awans do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Są za nisko w rankingach – mówi Przedpełski.  – W europejskich kwalifikacjach wystąpi siedem najlepszych drużyn z rankingu CEV oraz gospodarz. Będziemy chcieli pomóc naszym paniom – tłumaczy Przedpełski.

Więcej w Przeglądzie Sportowym

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved