Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga Kobiet > Młoda Liga Kobiet: Udana inauguracja sopocianek

Młoda Liga Kobiet: Udana inauguracja sopocianek

Na inaugurację Młodej Ligi Kobiet siatkarki PGE Atom Trefla Sopot wykazały wyższość we własnej hali nad PTPS-em SAF-Holland Piła. Przyjezdne nie ugrały rywalkom ani jednego seta, a tylko w jednym z nich przekroczyły magiczną barierę dwudziestu punktów.

Mecz od bloku punktowego na Juli Piotrowskiej rozpoczęły pilanki. Skutecznym atakiem odpowiedziała Magdalena Damaske. Od początku dobrze w obronie spisywała się Klaudia Kulig. Świetna zagrywka Dominiki Mras oraz bloki punktowe pozwoliły uzyskać Atomówkom czteropunktową przewagę. W połowie seta, po raz kolejny dzięki świetnej grze w bloku sopocianki powiększyły swoją przewagę do siedmiu oczek. Wiele obron na swoim koncie zanotowała Kulig, dzięki której Atomówki miały dużą ilość kontr, a większość z nich zamieniły na punkt. W końcówce seta, nastąpiło lekkie rozprężenie po stronie Trefla. Wykorzystały to zawodniczki z Piły, które odrobiły straty. Niefortunną serię gospodyń zakończyła blokiem Damaske, która w końcówce seta była również nie do powstrzymania w ataku. Ostatecznie padł on łupem Trefla (25:20).

Drugiego seta lepiej rozpoczęły Atomówki, które dzięki świetnej skuteczności na kontrach wygrały pierwsze dwie akcje. Po raz kolejny świetna zagrywka i blok pozwoliły uzyskać sopociankom pięciopunktową przewagę. Trener Piotr Matela przeprowadził kilka zmian, które jednak nie zmieniły obrazu gry zespołu z Sopotu. Przy stanie 18:12 byliśmy świadkami bardzo długiej i jednocześnie świetnej wymiany. Kapitalną robotę wykonywały, z obu stron, libero, które "wyczyniały cuda" w obronie. Dopiero Mras kiwką z drugiej piłki zakończyła akcję. W końcówce znowu kluczową rolę odegrała zagrywka, która, po raz kolejny, była atutem zawodniczek Trefla Sopot i pozwoliła wygrać im seta do 16.

Trzeciego seta gospodynie rozpoczęły z drobnymi zmianami. W ataku Justynę Zemlik zmieniła  Martyna Łukasik, natomiast w przyjęciu Joanna Grzmocińska zastąpiła Magdalenę Damaske. Początek zapowiadał najbardziej wyrównanego seta, ale skuteczna zagrywka Łukasik pozwoliła wyjść sopociankom na trzypunktowe prowadzenie. W ataku świetnie spisywała się Łukasik, która kończyła wszystkie piłki otrzymane od Mras. Przy stanie 21:15 dla PGE Atomu, czas dla swoich zawodniczek wziął trener Andrzej Zapaśnik, jednak nie przyniósł on skutku. Doskonale blokiem w końcówce seta zagrała wprowadzona za Piotrowską – Katarzyna Urbanowicz. Seta, jak i całe spotkanie wygrały zawodniczki z Sopotu. (25:21).

MVP spotkania: Dominika Mikołajewska.

PGE Atom Trefl Sopot – PTPS SAF-Holland Piła 3:0
(25:20, 25:16, 25:21)