Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Andrzej Kowal: Marzymy, by zagrać w Final Four LM

Andrzej Kowal: Marzymy, by zagrać w Final Four LM

fot. Cezary Makarewicz

- Nasza grupa wcale nie jest łatwa. Nie możemy patrzeć tylko na nazwy zespołów, bo ich skład się zmienia. Potencjał tych zespołów jest duży - stwierdził na specjalnej konferencji prasowej przed Ligą Mistrzów trener Asseco Resovii Rzeszów, Andrzej Kowal.

W tym roku przystępujemy do Ligi Mistrzów z nowymi nadziejami i marzeniami. Dwa lata temu znaleźliśmy się w najlepszej dwunastce, w zeszłym roku w najlepszej szóstce, teraz przyszła kolej na najlepszą czwórkę. Jest to nasze marzenie i myślę, że dysponując takim potencjałem, jaki mamy obecnie, jesteśmy w stanie je spełnić – mówił Bartosz Górski, wiceprezes Asseco Resovii.

To mój drugi sezon w Lidze Mistrzów, tym razem z drużyną Asseco Resovii. W zeszłym roku grałem z Paris Volley przeciwko Resovii, teraz będę starał się pomóc mojej nowej drużynie w odniesieniu sukcesu. Mamy bardzo dobrych siatkarzy. Grupa jest w naszym zasięgu, mam nadzieję, że to będzie dla nas dobry rok – powiedział Marko Ivović, MVP zeszłorocznego Pucharu CEV. – Dla nas wszystkich, klubu, siatkarzy, miasta i kibiców to bardzo ważne, że uczestniczymy w tak prestiżowych rozgrywkach jak Liga Mistrzów. Mamy grupę zawodników, która może osiągnąć sukces. Gra w Final Four jest naszym marzeniem. Mam nadzieję, że obędzie się bez kontuzji i szczęście będzie nam sprzyjać – powiedział Olieg Achrem, kapitan Asseco Resovii.

Mamy szeroki skład i będziemy starać się utrzymać równy poziom gry. W tym roku intensywność spotkań jest ogromna. Nasza grupa wcale nie jest łatwa. Nie możemy patrzeć tylko na nazwy zespołów, bo ich skład się zmienia. Potencjał tych zespołów jest duży. Musimy być maksymalnie skoncentrowani w meczu z każdym przeciwnikiem. Nie oczekujemy łatwych spotkań. Ja jeszcze nie wybiegam myślami do Final Four. Koncentrujemy się na najbliższym spotkaniu. Mamy świadomość oczekiwań, marzymy o tym, by zagrać w finałowym turnieju, ale teraz musimy myśleć tylko o najbliższych meczach, bo do Final Four jeszcze bardzo długa i trudna droga – mówił trener drużyny, Andrzej Kowal.Podczas konferencji zaprezentowane zostały nowe piłki, którymi grać będą zespoły występujące w Lidze Mistrzów. Są one częścią kampanii „Volleyball Green Way”, która ma na celu zwrócenie uwagi na ochronę naszej planety. O tej akcji podczas meczów przypominać będą również zielone koszulki libero.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved