Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Aleksandra Wójcik: Jestem bardzo szczęśliwa

Aleksandra Wójcik: Jestem bardzo szczęśliwa

fot. Bogusław Krośkiewicz

Aleksandra Wójcik po sezonie reprezentacyjnym utrzymuje wysoką formę także w barwach Legionovii. - Każda z nas dała z siebie 100% - powiedziała po meczu przyjmująca legionowianek, która w czwartkowym spotkaniu zdobyła 12 punktów.

To wasze historyczne, pierwsze zwycięstwo nad drużyną Budowlanych Łódź. Czy takie przełamanie było wam potrzebne?

Aleksandra Wójcik: Oczywiście, że tak. Zawsze jest tak, że wygrane spotkania dobrze na nas wpływają. Stajemy się dzięki temu pewniejsze swoich możliwości. Myślę, że ta pewność siebie pomoże nam w kolejnych meczach.

Wejście Moniki Bociek na boisko bardzo dużo wniosło do waszej gry…Tak, Monika dała bardzo dobrą zmianę. Cieszę się, że weszła na boisko i pomogła. Po raz kolejny okazało się, że to nie jest tak, że mamy w zespole tylko jedną szóstkę. Jest nas dwanaście, każda może wejść na boisko, pomóc. Dzisiaj właśnie Monika to pokazała.

Przed meczem z Developresem Rzeszów macie już pierwsze punkty na swoim koncie. Uważasz, że teraz powinno wam się grać łatwiej, z nieco mniejszą presją wyniku?

Może powinno, a może nie. My tak do tego nie podchodzimy. Kolejny mecz traktujemy jak każdy inny, nieważne, czy po drugiej stronie siatki są siatkarki beniaminka Orlen Ligi czy jej liderki. My jedziemy do Rzeszowa po to, żeby wygrać i o żadnej presji nie może być mowy.

Dlaczego dwa pierwsze sety tak bardzo różniły się od tego, co mogliśmy zobaczyć później?

Tak na gorąco bardzo trudno mi jest to ocenić. W tej chwili jestem po prostu bardzo szczęśliwa, że udało nam się zakończyć ten mecz po naszej myśli. Nie wiem co stało się w tym trzecim secie, że ta nasza gra „zaskoczyła”. Mi pozostaje się jednak tylko z tego cieszyć. Myślę, że to była kwestia nastawienia i zaangażowania w to spotkanie. Każda z nas dała z siebie 100% i dzięki temu udało nam się wygrać kolejne trzy sety.

W jaki sposób trener Maciej Kosmol starał się was motywować po porażce w pierwszej rundzie? Jak ty, po trudnym sezonie reprezentacyjnym, jesteś fizycznie przygotowana do gry w tak dużym wymiarze czasu?

To już są takie nasze wewnętrzne spotkania, motywacje i rozmowy. Widać jednak, że to przyniosło efekt i to jest najważniejsze. Czuję się bardzo dobrze. Pracujemy na siłowni, przygotowujemy się fizycznie do wszystkich meczów. Myślę, że Jola znakomicie o to dba, abyśmy fizycznie były gotowe do każdego meczu.

W zeszłym sezonie tie-breaki były waszą piętą achillesową. Po tym zwycięstwie się to zmieni?

To był zeszły sezon. Nie ma co tego rozpamiętywać. Mamy nowe zawodniczki, zupełnie nowy skład. Myślę, że powinnyśmy zapomnieć już o tym, co za nami. Teraz będziemy walczyć o to, aby zająć jak najwyższe miejsce w lidze.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved