Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Aleksander Śliwka: Nie możemy spocząć na laurach

Aleksander Śliwka: Nie możemy spocząć na laurach

fot. mlodaliga.pl

- Na razie jesteśmy niepokonani, co jest dla nas rewelacyjnym sukcesem, ale nie możemy spocząć na laurach - mówi Aleksander Śliwka, przyjmujący AZS-u Politechniki Warszawskiej. Warszawianie świetnie rozpoczęli sezon, wygrywając trzy spotkania z rzędu.

Siatkarze AZS-u Politechniki Warszawskiej swoje dwa pierwsze mecze rozstrzygali dopiero w tie-breaku. Jednak konfrontację z zespołem z Częstochowy zakończyli znacznie szybciej, bo wygrali w trzech setach. – W poprzednich meczach przegrywaliśmy pierwsze sety i trzeba było gonić, stąd występowały wyniki 3:2. W środę naskoczyliśmy na rywala od początku, byliśmy bardzo skoncentrowani i agresywnie nastawieni. Ten pierwszy set udał się, wygraliśmy go, potem już ta gra ruszyła i było coraz lepiej. Druga strona też poprawiła swoją grę i był naprawdę zacięty mecz, ale koniec końców wygraliśmy 3:0, zdobyliśmy trzy punkty, to świetna sprawa – analizował przebieg spotkania Aleksander Śliwka, przyjmujący inżynierów.

W tym spotkaniu dużą rolę odegrała też zagrywka warszawian, którą sprawiali przeciwnikom sporo problemów. – Na pewno zagrywka była jednym z najważniejszych czynników, które pozwoliły nam na zwycięstwo, ale w przypływie emocji się tego nie widzi. Po prostu graliśmy, walczyliśmy o każdą piłkę i nie widziałem który element dokładnie był najważniejszy. Była walka o każdą piłkę, dużo obron, dużo biegania i to przyniosło pozytywny efekt – podkreślił przyjmujący AZS-u.

Właśnie ta walka o każdą piłkę i nie poddawanie się w żadnej sytuacji to są jak na razie cechy charakterystyczne warszawskiego zespołu. Były one szczególnie widoczne w dwóch pierwszych meczach AZS-u. – Mamy młody zespół, może występują jakieś niedobory techniczne, które musimy zastąpić właśnie walką, taką pozytywną energią i tym musimy grać, to jest nasz rozpoznawczy znak. Można powiedzieć, że jesteśmy drużyną walczącą, młodą i nie mamy nic do stracenia, w każdym meczu będziemy tak grać i walczyć – zadeklarował zawodnik stołecznej ekipy.AZS Politechnika Warszawska jest faktycznie młodym zespołem, w wyjściowej szóstce znajdziemy dziewiętnasto- i dwudziestolatków. Dla tak młodych zawodników gra w PlusLidze, w pełnym wymiarze, jest fantastyczną okazją do podnoszenia swoich umiejętności. – To jest zdecydowanie świetna sprawa, w dodatku to, że liga jest poszerzona, jest w niej 14 zespołów i możemy przez to bardzo dużo grać, bardzo dużo z tego wynieść, nauczyć się od chłopaków, którzy grają w niej, zarówno w naszej drużynie, jak i w innych drużynach, i są doświadczeni, jest to naprawdę świetna sprawa i niezmiernie się z tego cieszymy – powiedział Śliwka.

Teraz inżynierowie udadzą się do Bielska-Białej, gdzie w niedzielę rozegrają mecz z miejscowym BBTS-em i na pewno będą chcieli podtrzymać swoją dobrą passę. – Zdecydowanie będziemy chcieli podtrzymać tę serię. Na razie jesteśmy niepokonani, co jest dla nas rewelacyjnym sukcesem, ale nie możemy spocząć na laurach. Na pewno będziemy walczyć tak, jak w każdym meczu i od czwartku (wywiad został przeprowadzony w środę – przyp. red.) zaczynamy trenować pod drużynę z Bielska – zapowiedział przyjmujący Politechniki Warszawskiej.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved