Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Puchar Polski: Orzeł postawił się Jokerowi tylko w trzecim secie

Puchar Polski: Orzeł postawił się Jokerowi tylko w trzecim secie

Jedynie w trzeciej partii Orzeł Malbork postawił się beniaminkowi I ligi kobiet ze Świecia. Goście, pod wodzą trenera Mariusza Bujka, wygrali w trzech setach i w kolejnej rundzie Pucharu Polski zmierzą się z wygranym spotkania KS Murowana Goślina - Zawisza.

Nie było niespodzianki w Malborku, gdzie miejscowy Orzeł podejmował beniaminka I ligi kobiet, Jokera Mekro Świecie. Oba zespoły, choć w tym sezonie znacznie różnią się potencjałami, znają się doskonale, bowiem w poprzednich latach rywalizowały ze sobą w rozgrywkach drugoligowych. W Pucharze Polski zdecydowanym faworytem były siatkarki ze Świecia, które w pierwszym secie narzucając swój styl gry, z akcji na akcję budowały przewagę nad gospodyniami. Zespół z Malborka sprawiał wrażenie lekko przestraszonego, co przełożyło się na wynik. Podopieczne Mariusza Bujka pozwoliły na ugranie rywalkom jedynie czternastu oczek. – Muszę przyznać, że w tej partii zagraliśmy bardzo konsekwentnie. Kluczem do zwycięstwa była mała ilość błędów własnych, bowiem w premierowej odsłonie meczu zepsuliśmy jedynie trzy zagrywki. Jak na nas to bardzo dobry wynik – przyznał szkoleniowiec Jokera Mekro Świecie. – Do tego doszła niezła skuteczność w ataku. To wszystko sprawiło, że set był pod naszą kontrolą – dodał Mariusz Bujek.

W przerwie między setami trener gości, poza środkowymi, całkowicie przemeblował wyjściowy skład. Co ciekawe, nie przyniosło to spadku jakości gry po stronie przyjezdnych. Joker ponownie zaatakował, sukcesywnie powiększając przewagę. – W tej partii zagraliśmy w ogóle bezbłędnie, nie tracąc żadnego serwisu – cieszył się szkoleniowiec beniaminka ze Świecia. Co ciekawe, po zmianie stron to Orzeł, wykorzystując przestój w szeregach rywalek, zaatakował odważniej. W rezultacie set rozpoczął się od stanu 6:1, jednak bardziej doświadczony Joker odrobił straty, wygrywając na przewagi 25:23. – Dziewczyny najwyraźniej za szybko uwierzyły, że już wygrały ten mecz i za to zostały ukarane przez przeciwnika. W naszych szeregach panowała totalna dekoncentracja – relacjonował trener Bujek. – Na szczęście pozbieraliśmy się przy stanie 10:14, odrabiając małymi kroczkami punkt po punkcie – zakończył.

Orzeł Malbork -Joker Świecie 0:3
(14:25, 18:25, 23:25)