Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Puchar Polski: Nike Węgrów gra dalej

Puchar Polski: Nike Węgrów gra dalej

Beniaminek z Węgrowa awansował do kolejnej rundy Pucharu Polski. Dwa pierwsze sety podopieczne trenera Kupisza wygrały dość łatwo. Za to w dwóch kolejnych partach emocji nie brakowało, a rozstrzygnięcia zapadały w samych końcówkach.

Mecz w Węgrowie lepiej rozpoczęły siatkarki Roberta Kupisza, które po asie serwisowym Izabeli Kożon prowadziły w derbowym spotkaniu w ramach Pucharu Polski 5:2. Spartanki nie składały broni. Wykorzystując błędy przeciwnika, po kontrataku Marceliny Nowak remisowały 6:6. Warszawianki bliskie były przełamania rywalek, jednak atak Barbary Adamskiej znalazł się poza boiskiem. Po chwili punkt dołożyła Aleksandra Gancarz i Sparta po raz pierwszy w meczu wyszła na prowadzenie (9:8), ale inicjatywa po stronie gości nie trwała długo, bowiem Nike przełamała stołeczne siatkarki na 10:9. Od tego momentu oba zespoły szły punkt za punkt i dopiero przy stanie 14:14 beniaminek I ligi zaczął uciekać przeciwniczkom. Świetną zmianę dała Kożon, która nękała spartanki serwisami (18:14). Gdy ekipa trenera Kupisza uciekła na 20:15, Sparta nie była w stanie odrobić strat i przegrała 17:25.

Po zmianie stron, gdy punktowym blokiem zagrała Marta Gurtowska, Nike prowadziła 2:0, jednak przyjezdne błyskawicznie odrobiły straty, wyrównując przy stanie 2:2. Przy stanie 4:4 trzy kolejne akcje wygrały węgrowianki i Agata Szustowicz zmuszona była poprosić o przerwę dla zespołu. Niewiele to wniosło, bowiem rywalki napierały dalej, wychodząc na 8:4. Stołecznym sporo problemów sprawiał serwis Marleny Mieszały. Środkowa z Węgrowa dzięki asom serwisowym wyprowadziła gospodynie na 14:6. Sparta nie potrafiła podjąć rękawicy. Proste błędy sprawiły, że warszawianki całkowicie oddały pole rywalkom, przegrywając 25:16.

Trzecia partia rozpoczęła się od stanu 8:1 dla Nike i wydawało się, że podopieczne Roberta Kupisza tak wypracowaną przewagę dowiozą do końca. Tymczasem od stanu 4:11 spartanki zaatakowały odważniej, a pierwsze efekty przyszły po kontratakach Nowak, Gabrieli Mazur i Izabeli Cieśnik nagle zrobiło się 12:9. Wydawało się, że ekipa Agaty Szustowicz błyskawicznie doprowadzi do wyrównania, gdy jej gra nagle się zacięła. Węgrowianki odskoczyły na 17:11 i prowadziły już 20:13, gdy przyjezdne rzuciły się w pogoń, doprowadzając do stanu 24:24. Chwilę później przypomniała o sobie Adamska, a po autowym ataku Beaty Mielczarek Sparta traciła do Nike tylko jednego seta.

W czwartej odsłonie meczu na prowadzenie wychodził raz jeden, raz drugi zespół. Napór stołecznych został złamany przy stanie 14:14. Wówczas po kontrze Mielczarek Nike odskoczyła na 17:13, ale zespół trener Szustowicz po raz kolejny w meczu pokazał charakter, remisując już przy stanie 17:17. Pomimo wyrównanej walki, po ataku Kożon seta na swoją korzyść rozstrzygnęły węgrowianki, wygrywając na przewagi 25:23.

Sokołów SA NIKE Węgrów – MUKS Sparta Warszawa 3:1
(25:17, 25:16, 25:27, 25:23)