Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Puchar Polski: Ekstrim w kolejnej rundzie rywalem Karpat Krosno

Puchar Polski: Ekstrim w kolejnej rundzie rywalem Karpat Krosno

fot. Tomasz Tadrała

Nie było niespodzianki w Krakowie, gdzie w Pucharze Polski akademiczki z AGH podejmowały Ekstrim Gorlice. Spotkanie zakończyło się po trzech setach wygraną gości, którzy w kolejnej rundzie zmagań zagrają z Karpatami Krosno.

We wtorek na obiektach Akademii Górniczo-Hutniczej w ramach I rundy spotkań Pucharu Polski zmierzyły się akademiczki z Krakowa z debiutującym na boiskach I ligi kobiet Ekstrimem Gorlice. – Można powiedzieć, że dla nas były to niemal derby Krakowa. Derby, bo mimo że gramy pod szyldem z Gorlic, na co dzień trenujemy w stolicy Małopolski – powiedział w rozmowie ze Strefą Siatkówki Grzegorz Silczuk, trener Ekstrimu. – Dlatego bardzo zależało nam na tym, aby z jak najlepszej strony zaprezentować się krakowskiej publiczności – dodał.

Zgodnie z przewidywaniami faworytem były przyjezdne, które od minionej soboty przewodzą tabeli zaplecza Orlen Ligi. Pierwszy set beniaminek wygrał, pokonując rywalki do 19. W kolejnych dwóch partiach zawiązała się bardziej zacięta walka, ale również zakończyła się zwycięstwem Ekstrimu. – Podeszliśmy do tego spotkania typowo szkoleniowo, koncentrując się nad elementami, które nie do końca nam jeszcze wychodzą, a nad którymi pracujemy – tłumaczył Grzegorz Silczuk. – Zależało nam, aby nie przytrafiły nam się głupie błędy, które sprawiłyby, że musielibyśmy walczyć dłużej. Znamy trochę zespół AGH Kraków i wiemy, że jest to drużyna walczaków, którym nie wolno pozwolić na rozegranie się. Co prawda w drugiej i trzeciej partii przytrafiło nam się kilka przestojów, ale i tak wygraliśmy, awansując dalej w Pucharze Polski – zakończył trener gości.

AGH Kraków – KRS Ekstrim Gorlice 0:3
(19:25, 22:25, 18:25)Zobacz również:
Wyniki I rundy Pucharu Polski kobiet

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved