Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: Budowlani zawiedli po raz kolejny, wygrana Legionovii

Orlen Liga: Budowlani zawiedli po raz kolejny, wygrana Legionovii

fot. Bogusław Krośkiewicz

Siatkarki Budowlanych w tym sezonie miały walczyć o pierwszą czwórkę Orlen Ligi. Tymczasem po stracie jednego punktu z beniaminkiem z Rzeszowa, w drugim swoim spotkaniu przegrały z Legionovią. Podopieczne trenera Kosmola zdobyły pierwsze punkty.

W meczu przeciwko Legionovii Legionowo nikt chyba nie wyobrażał sobie innego scenariusza niż zainkasowanie przez gospodynie spotkania kompletu punktów. Co prawda w poprzednim sezonie starcia tych drużyn należały do bardzo wyrównanych, jednak wszystkie kończyły się triumfem łodzianek. Te świetnie rozpoczęły także ten mecz, a na zagrywce bezlitosna wobec niedokładności rywalek była Aleksandra Sikorska. Przyjezdne nie poddały się jednak, w kratkę grała gwiazda Budowlanych Łódź, Sanja Popović, przeplatając niezwykle efektowne zagrania prostymi błędami. Nieoczekiwanie to bardzo udane wejście Martyny Grajber pozwoliło podopiecznym Adama Grabowskiego wypracować sobie kilkupunktową przewagę w ostatnim fragmencie premierowej odsłony, a as serwisowy Eweliny Sieczki przypieczętował zwycięstwo łodzianek w pierwszym secie (25:21).

Przy stanie 5:3 w drugiej partii na boisku pojawiła się Monika Bociek. Trener Maciej Kosmol mógł mieć powody do zadowolenia, bowiem jego podopieczne coraz częściej podbijały ataki rywalek, a niekorzystny wynik wyraźnie dekoncentrował gospodynie. Te zaczęły grać bardzo nerwowo, z piłką minęła się Gabriela Polańska, a coraz więcej szkód przynosił łodziankom legionowski blok, w którym kolejne punkty dokładała Jaimie Thibeault (15:20). W końcówce seta ponownie zawodniczki z Legionowa nie ustrzegły się błędów i pozwoliły łodziankom wrócić do gry. Po długiej i pełnej obron akcji gospodynie doprowadziły do remisu. Szalę zwycięstwa ostatecznie przechyliła na ich stronę Sanja Popović (27:25).

Łodzianki jednak nie poszły za ciosem i za wcześnie uwierzyły w to, że ten mecz potoczy się po ich myśli. W ekipie gospodyń szwankowało przyjęcie, a piłka przechodząca przy stanie 4:8 była wodą na młyn dla coraz lepiej prezentujących się legionowianek. Skuteczność w ataku utrzymywała jedynie Martyna Grajber, zawiodła natomiast reprezentantka Chorwacji i gdy kolejny raz piłka wróciła jej pod nogi, o czas poprosił Grabowski (9:14). Dodatkowo siatkarki z Łodzi popsuły całe mnóstwo zagrywek i pozwoliły rywalkom odbudować morale. Aleksandra Wójcik i Monika Bociek w tym fragmencie meczu zagrały jak doświadczone profesorki, znakomicie odnajdując się w każdej, nawet bardzo trudnej boiskowej sytuacji. Po ataku Jolanty Studziennej było już 15:21. Kiedy wydawało się, że nieuchronnie legionowianki zdołają przedłużyć to spotkanie, nadzieję na powtórkę scenariusza z partii drugiej dała Popović (21:23). Jednak siatkarki z Legionowa udowodniły, że szybko wyciągają wnioski i nie dały sobie odebrać zwycięstwa w tym secie (25:21).Waleczna i ambitna postawa zawodniczek spod Warszawy procentowała także i w czwartej odsłonie. Zdobywanie kolejnych punktów sprawiało ogromną radość podopiecznym Macieja Kosmola, które nie zamierzały zwalniać tempa. W kontrach bezbłędna pozostawała Wójcik, bez kompleksów mierząc się z łódzkim blokiem. Przy stanie 12:7 Marta Bechis uratowała niemal beznadziejną piłkę, a z akcji na akcję coraz mniej wiary w końcowy sukces miały gospodynie. Włoska rozgrywająca zespołu z Legionowa częściej korzystała też z możliwości rozegrania akcji kombinacyjnych z Thibeault, Bechis popisała się również pojedynczym blokiem, który zakończył czwartą odsłonę meczu (25:16).

Łódzcy kibice mogli nie dowierzać temu, co zobaczyli w decydującym o losach meczu secie. Gospodynie nie potrafiły zakończyć swojej akcji i przez długi czas w polu zagrywki pozostawała Studzienna (6:0). Bezradna pozostawała Popović, która szukając rąk rywalek, myliła się i wynik bardzo „ciążył” siatkarkom z Łodzi. Ciężar zdobywania punktów wzięły na siebie Bociek i Wójcik i to te zawodniczki wydawały się nie do zatrzymania. Siatkarki Legionovii Legionowo doprowadziły do zwycięstwa w całym meczu i udowodniły, że są w stanie postawić się każdemu zespołowi (15:6).

MVP wybrana została Jaimie Thibeault.

Budowlani Łódź – SK bank Legionovia Legionowo 2:3
(25:21, 27:25, 21:25, 16:25, 6:15)

Składy zespołów:
Budowlani: Śliwa (5), Polańska (16), Ściurka (6), Popović (12), Sieczka (12), Sikorska (7), Courtois (libero) oraz Pacak, Kajzer, Skrzypkowska (1) i Grajber (13)
Legionovia: Paszek (18), Piątek (2), Wójcik (12), Thibeault (18), Bechis (1), Studzienna (11), Wysocka (libero) oraz Gajewska, Bociek (12) i Alagierska

Zobacz również:
Wyniki 3. kolejki oraz tabela Orlen Ligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved