Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Miguel Falasca: Musimy nadal pracować

Miguel Falasca: Musimy nadal pracować

fot. Joanna Skólimowska

W hicie 3. kolejki PlusLigi siatkarzy obrońcy tytułu nie zostawili złudzeń rywalom z Jastrzębia-Zdroju. - Dla nas było bardzo ważne, żeby zacząć dobrze sezon. Zagraliśmy dość dobrze, wywołując na rywalach presję - mówił po meczu trener Skry Bełchatów.

Podopieczni Miguela Falaski wywieźli Z Jastrzębia-Zdroju komplet oczek. Bełchatowianie od początku do końca spotkania kontrolowali przebieg zmagań. – Cieszymy się ze zwycięstwa. Dla nas to są cenne trzy punkty – krótko spotkanie podsumował kapitan przyjezdnych, Mariusz Wlazły. Satysfakcji z końcowego rozstrzygnięcia nie krył szkoleniowiec mistrzów Polski. – Cieszymy się wygranej. Dla nas było bardzo ważne, żeby zacząć dobrze sezon – o udanym starcie swojego zespołu mówił Miguel Falasca, odnosząc się przy tym do przebiegu spotkania w Jastrzębiu- Zdroju. – Zagraliśmy dość dobrze w zagrywce, wywołując na rywalach presję. Nieźle zaprezentowaliśmy się też na w grze na linii blok-obrona – o atutach w grze swojego zespołu mówił szkoleniowiec.

Bełchatowianie nie ustrzegli się jednak pomyłek, a niedociągnięcia w grze siatkarzy Skry nie umknęły uwadze Miguela Falaski. – Początkowo mieliśmy pewne problemy w ataku, ale to wynikało też z dobrej gry obronnej jastrzębian – dodał trener, podkreślając przy tym, że w ogólnym rozrachunku nie tylko wynik, ale postawa jego podopiecznych powinna być oceniona in plus. – Nawet na tym etapie nie popełnialiśmy jednak wielu błędów własnych, reagując w odpowiednich momentach w bloku. Musimy nadal pracować i systematycznie poprawiać naszą grę – zakończył.

Mniej powodów do optymizmu mieli gospodarze. Michał Łasko swoją wypowiedź na pomeczowej konferencji prasowej rozpoczął od pozytywnej oceny poczynań przeciwnika. – Gratuluję rywalom zwycięstwa. Skra w tej chwili gra lepszą siatkówkę od nas – zaznaczył zawodnik, dodając: – Akceptujemy to sportowo i będziemy trenować jak najwięcej, żeby to zmienić – kontynuował kapitan jastrzębian. Do udanego startu zespołu z Bełchatowa odniósł się także Roberto Piazza.Gratuluję przeciwnikom, przede wszystkim wygranej w tym meczu, ale także i ich niedawnego zwycięstwa w walce o Superpuchar, słowa uznania należą się im także za dyspozycję, jaką prezentują już na początku rozgrywek ligowych. Bełchatowianie są w dobrej formie, także zawodnicy, którzy wrócili po mistrzostwach świata, a o to nie jest łatwo – podkreślił Włoch.Szkoleniowiec jastrzębian zaznaczył jednak, że wbrew końcowemu rezultatowi widać plusy w grze zespołu ze Śląska. – My nie zagraliśmy źle, jednak wciąż musimy nauczyć się odpowiednio reagować w trudnych sytuacjach. W tym meczu straciliśmy sporo punktów po niewymuszonych błędach własnych i musimy nad tym pracować. Mamy co poprawiać – dodał Roberto Piazza. W podobnej sytuacji na tym etapie rozgrywek są jednak pozostałe drużyny siatkarskiej ekstraklasy, o czym również mówił trener jastrzębian, kończąc swoją wypowiedź. – Oczywiście wszystkie zespoły mają nad czym pracować.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved