Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Sokolanki wygrały w zaległym meczu

II liga K: Sokolanki wygrały w zaległym meczu

Siatkarki drugoligowego Sokoła 43 AZS AWF Katowice zostały samodzielnymi liderkami grupy 2 II ligi kobiet. Podopieczne Krzysztofa Zabielnego wskoczyły na pierwszą lokatę po gładkiej wygranej w zaległym meczu z PLKS-em Pszczyna/Dębowianka.

Ekipa ze stolicy województwa śląskiego już w pierwszej kolejce rozpoczętego niedawno sezonu musiała przełożyć swoje spotkanie. Team prowadzony przez Krzysztofa Zabielnego zaległy mecz rozegrał w środę, a do Katowic przyjechał zespół PLKS-u Pszczyna/Dębowianki. Nie tylko początek, ale także środek premierowej partii był dla katowiczanek niezwykle wymagający. Faworytki tego spotkania cały czas nie potrafiły odskoczyć od zespołu przyjezdnych i na tablicy wyników utrzymywał się remis. Przełamanie przyszło przy stanie 18:18 kiedy to z pomocą Sokołowi przyszła zagrywka. Kąśliwe uderzenia zza linii dziewiątego metra spowodowały duże kłopoty w przyjęciu w zespole PLKS-u i w błyskawicznym tempie wynik się rozstrzelił. W siedmiu kolejnych akcjach triumfowały gospodynie i to ich łupem padł set numer jeden (25:18).

W drugim i trzecim secie gra wyglądała już zupełnie inaczej. Marta Mulna i jej koleżanki od samego początku wywierały presję na swoich przeciwniczkach i przyniosło to spodziewany skutek. Szczególnie groźnym elementem znowu była zagrywką, z którą wyraźnie przestały sobie radzić przyjezdne. Wysokie piłki kierowane do skrzydeł padały łupem katowickiego bloku, a jeżeli przyjezdnym udało się go ominąć to „w polu" czekała bardzo dobrze zorganizowana defensywa sokolanek. Skuteczne kontry jeszcze bardziej napędzały grę zespołu z Katowic i dzięki temu udało im się wygrać jeszcze wyżej – do 15 i 12, a całe spotkanie 3:0. Trzy oczka w tabeli pozwoliły ekipie z Górnego Śląska na zdobycie fotela lidera, w którym będą zasiadać co najmniej do soboty 18 października kiedy to na wyjeździe zmierzą się z SMS-em LO2 Opole.

Sokół 43 AZS AWF Katowice – PLKS Pszczyna/Dębowianka 3:0
(25:18, 25:15, 25:12)