Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Camper Wyszków utrzymał pozycję lidera

I liga M: Camper Wyszków utrzymał pozycję lidera

Obrońcy tytułu mistrza I ligi M nie zaznali jeszcze w tym sezonie goryczy porażki. W środowym spotkaniu pokonali 3:1 Stal Nysa i z kompletem punktów zasiadają w fotelu lidera. Kolejnym rywalem Campera będzie drugi w ligowej tabeli Krispol Września.

Kończący zmagania w czwartej kolejce mecz Camper Wyszków – Stal Nysa miał być hitem tej rundy spotkań. Siatkarze z Nysy do Wyszkowa przyjechali jako trzecia drużyna w ligowej tabeli, Camper chciał natomiast utrzymać fotel lidera. Pierwsza partia rozpoczęła się od mocnego uderzenia gospodarzy, po asie Konrada Woronieckiego było 3:0 dla mistrzów I ligi z poprzedniego sezonu. Prowadzenie wyszkowian stale się zwiększało i kiedy Jakub Peszko uderzył z przechodzącej piłki, było już 6:1 dla Campera. Nysianie zaczęli odrabiać starty i po ataku w aut Łukasza Kaczorowskiego tracili do ekipy z Wyszkowa trzy punkty (10:7). Swoich kolegów z letargu poderwał Dariusz Szulik. Później gracze Campera odzyskali rytm z początku spotkania i pewnie wygrali premierową odsłonę 25:16. Set numer dwa od początku był wyrównany. Pierwsi trzypunktową przewagę zdobyli przyjezdni, po ataku Jakuba Peszko w aut było 11:8 dla AZS-u. Camper natychmiast doprowadził do remisu, po bloku na Dawidzie Bułkowskim na tablicy widniał remis 11:11. Na drugą przerwę techniczną z przewagą jednego oczka schodzili siatkarze Stali. Prowadzenie podopiecznych Janusza Bułkowskiego powiększył Mateusz Piotrowski i to właśnie ten zawodnik był motorem napędowym Stali w drugiej odsłonie. Jego as serwisowy przy stanie 20:15 dla AZS-u osłabił wolę walki gospodarzy, jednak tym samym zrewanżował się Łukasz Kaczorowski i przewaga Stali stopniała do trzech punktów (20:17). Drużyny Campera nie było stać na zryw w końcówce i to nysianie wygrali 25:19.

Gracze Janusza Bułkowskiego chcieli pójść za ciosem i z animuszem rozpoczęli seta numer trzy, w dużym stopniu pomogli im w tym gracze z Wyszkowa. Autowe ataki Kaczorowskiego i Tomasza Ruteckiego pozwoliły objąć prowadzenie ekipie z Nysy 5:1. Trener Jan Such ratował sytuację, wykorzystując przerwę na żądanie. Dzięki temu siatkarze z Wyszkowa błyskawicznie doprowadzili do remisu za sprawą zagrywki Jakuba Kowalczyka, który celował w przyjmujących Stali. Po ustrzeleniu przez środkowego z Wyszkowa Kamila Długosza Camper objął prowadzenie 7:6. Kolejne asy serwisowe Kowalczyka pozwoliły zejść wyszkowianom na drugą przerwę techniczną z prowadzeniem 16:13. Po przerwie kolejnymi asami popisał się Jakub Kowalczyk i to on prowadził swą drużynę do zwycięstwa. W końcówce zablokowany został Długosz, a asem serwisowym popisał się Kaczorowski i to gospodarze objęli prowadzenie w meczu 2:1. Czwarta odsłona stała pod znakiem dominacja Campera w polu zagrywki, ponownie od początku dobrze spisywał się w tym elemencie Jakub Kowalczyk. Swojego kolegę w polu zagrywki wspierał Kaczorowski i po jego asie Camper prowadził 11:6. To wybiło całkowicie z głów siatkarzy Stali myśli o zwycięstwie w tym spotkaniu. Dodatkowo przy stanie 21:12 efektownym pojedynczym blokiem popisał się Kowalczyk i było jasne, że gospodarze zwycięstwa w tym meczu nie wypuszczą ze swych rąk. Piłkę setową dał as serwisowy Łukasza Kaczorowskiego, a ostatni punkt siatkarze z Nysy podarowali Camperowi, popełniając błąd. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano Jakuba Kowalczyka, który popisał się ośmioma asami serwisowymi i był najlepiej punktującym zawodnikiem w swoim zespole. Na swoim koncie zanotował 20 oczek. Teraz przed siatkarzami z Wyszkowa mecz z wiceliderem tabeli. Podopieczni Jana Sucha zagrają na wyjeździe z APP Krispolem Września, mecz na żywo pokaże TVP Sport. Ekipa z Nysy po porażce będzie próbowała pokonać na własnym boisku KPS Siedlce.

Camper Wyszków – AZS PWSZ Stal Nysa 3:1
(25:16, 19:25, 25:15, 25:15)