Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Olsztynianie wygrywają po tie-breaku we własnej hali

PlusLiga: Olsztynianie wygrywają po tie-breaku we własnej hali

Siatkarze Indykpolu AZS wywalczyli zwycięstwo dopiero w tie-breaku. Wydawało się, że mogą wygrać za 3 punkty, jednak w czwartej partii bielszczanie zwyciężyli na przewagi 26:24. Piąty set był również zacięty, ale 2 punkty zostały w Olsztynie.

Początek spotkania ułożył się po myśli gospodarzy, dzięki skutecznej grze blokiem prowadzili na pierwszej przerwie technicznej 8:3. Jednak bielszczanie zaczęli odrabiać straty (7:9) i od razu o czas poprosił Krzysztof Stelmach. Po powrocie na parkiet w siatkę zaserwował Wojciech Ferens. Przewaga olsztynian utrzymywała się, a po ataku Frantiska Ogurcaka zeszli na drugą przerwę techniczną (16:13). Siatkarze BBTS-u zdołali doprowadzić do remisu po 18. W kolejnej akcji Ogurcak uderzył po prostej, a piłka trafiła w boisko, akademicy wyszli na minimalne prowadzenie. Gospodarze wrócili do swojej gry z początku spotkania, słowacki przyjmujący dał im piłkę setową (24:21). Pierwszą bielszczanie obronili, ale w tej odsłonie Ogurcak był nie do zatrzymania (25:22).

W drugiej partii toczyła się wyrównana walka punkt za punkt, raz jedni, raz drudzy wychodzili na minimalne prowadzenie. W tej części spotkania dobre akcje przeplatały się z błędami. Dopiero po skutecznym ataku Serhija Kapelusa, który znalazł lukę w olsztyńskim bloku, BBTS wyszedł na prowadzenie 15:13. A po asie serwisowym Luisa Gonzaleza przewaga jeszcze się zwiększyła (17:14). Gospodarze nie poddali się i zmniejszyli straty do jednego oczka (17:18) i o czas poprosił Piotr Gruszka. Jednak bielszczanie znowu mocno zagrywali, dzięki temu powiększyli przewagę do trzech punktów (22:19) i już jej nie oddali do końca. BBTS wygrał 25:22.

Podrażnieni olsztynianie lepiej zaczęli trzeciego seta, między innymi Piotr Hain popisał się pojedynczym blokiem na Łukaszu Polańskim (3:1). Błędy popełniali bielszczanie i przewaga miejscowych utrzymywała się (7:4). Wtedy podopieczni trenera Gruszki zaczęli grać lepiej w obronie i wykonywali skuteczne kontrataki, dzięki czemu doprowadzili do remisu po 7. Jednak kilka punktów z rzędu zdobyli tym razem akademicy i ponownie wyszli na prowadzenie (12:9). Warto dodać, że olsztynianie zaczęli grać skuteczniej w bloku i jeszcze zwiększyli przewagę (20:16). Po kiwce z drugiej piłki Macieja Dobrowolskiego AZS miał piłkę setową (24:17). Podopieczni Krzysztofa Stelmacha wykorzystali dopiero drugiego setballa (25:18).

Do pierwszej przerwy technicznej czwartej partii gra była wyrównana, później odskoczyli akademicy (10:6). Jednak po asie serwisowym Ferensa mieliśmy remis po 10. Gospodarze zdołali ponownie zbudować trzypunktową przewagę (13:10). Po skutecznym ataku Ogurcaka z lewego skrzydła zespoły zeszły na drugą przerwę techniczną (16:13). Bielszczanie odrabiali straty, w końcu doprowadzili do remisu po 20 i mieliśmy wyrównaną końcówkę. Po asie serwisowym Bartosza Bućko bielszczanie mieli piłkę setową (24:23). Jednak kolejną zagrywkę wspomniany zawodnik zepsuł. BBTS ostatecznie wygrał po punkcie bezpośrednio z zagrywki Kapelusa (26:24) i o losach spotkania miał decydować tie-break.

Wyrównana walka toczyła się na początku piątego seta. Po skutecznym ataku Ogurcaka olsztynianie wyszli na dwupunktowe prowadzenie, po chwili jeszcze Grzegorz Szymański umieścił piłkę w boisku i zespoły zamieniły się stronami (8:5). Przewaga miejscowych się utrzymywała i wydawało się, że spokojnie wygrają, jednak podopieczni Piotra Gruszki zerwali się do walki i doprowadzili do remisu po 12. Dwa błędy w ataku Ferensa dały zwycięstwo akademikom 15:13.

MVP meczu: Grzegorz Szymański

Indykpol AZS Olsztyn – BBTS Bielsko-Biała 3:2
(25:22, 22:25, 25:18, 24:26, 15:13)

AZS: Dobrowolski (2), Zniszczoł (9), Szymański (15), Hain (9), Ogurcak (17), Cabral (18), Potera (libero) oraz Łuka i Zatko
BBTS: Polański (6), Ferens (23), Neroj (7), Gonzalez (8), Sobala (8), Kapelus (13), Czauderna (libero) oraz Błoński, Pilarz (1), Bućko (8) i Kwasowski (8)