Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: Kolejny „egzamin dojrzałości” dla legionowianek

Orlen Liga: Kolejny „egzamin dojrzałości” dla legionowianek

fot. archiwum

W łódzkiej hali spotkają się dwa zespoły, które zostały zbudowane w oparciu o zupełnie inną filozofię. Gospodynie - siatkarki Budowlanych - w tym sezonie postawiły przede wszystkim na doświadczenie, a legionowianki na młodość i ambicję.

Obie drużyny będą chciały udowodnić, że potrafią zagrać lepiej niż w poprzedniej kolejce. W zdecydowanie lepszych nastrojach przed czwartkowym starciem mogą być siatkarki Budowlanych Łódź, które w pierwszej rundzie pokonały drużynę beniaminka Orlen Ligi, Developres Rzeszów 3:2. Patrząc przez pryzmat przedsezonowych zapowiedzi i celu, którym jest miejsce wśród czterech najlepszych zespołów ligi, należy rozpatrywać to zwycięstwo jako stratę jednego oczka w ligowej tabeli. Biorąc jednak pod uwagę przebieg spotkania, w którym momentami to rzeszowianki dominowały na parkiecie, podopieczne Adama Grabowskiego mogą odetchnąć z ulgą. Siatkarki z Podkarpacia starały się wykorzystać brak nominalnej libero w zespole z Łodzi i posyłały większość zagrywek w kierunku Martyny Grajber (35% perfekcyjnie dogranych piłek do siatki), która spisywała się w przyjęciu słabiej niż Dorota Ściurka. – Mimo wszystko powinnyśmy zagrać o wiele lepiej. Mamy wiele doświadczonych zawodniczek, ale po dwóch wygranych setach rozluźniłyśmy się, co nie powinno mieć miejsca – mówiła po meczu młoda przyjmująca. Wiemy już, że na pozycji libero w Budowlanych Łódź zagra Valerie Courtois i z pewnością zagwarantuje swojemu zespołowi większą stabilność w tym elemencie. Nie wiadomo jednak, czy wszystkie formalności związane z licencjami umożliwiającymi jej grę w łódzkiej ekipie uda się wypełnić przed jutrzejszym meczem. Kibiców w Łodzi cieszyć może za to dobra dyspozycja Gabrieli Polańskiej, która zdobyła aż 17 punktów i miała duży wkład w triumf łodzianek w Rzeszowie. Świetną formę potwierdziła także Ewelina Sieczka, zostając MVP spotkania. To właśnie powstrzymanie jej przez legionowianki może być kluczem do zwycięstwa w tym meczu. Jednak trener Adam Grabowski ma do dyspozycji bardzo wartościowe zmienniczki właściwie na każdej pozycji. W ataku koleżanki wspomóc może Sanja Popović, a doświadczoną Magdalenę Śliwę w razie potrzeby zastąpić może reprezentantka naszego kraju – Emilia Kajzer.

Wydaje się, że szansę na zwycięstwo legionowiankom dać może jedynie postawienie wszystkiego na jedną kartę. Na ich korzyść przemawiać może młodość i brak kompleksów. Siatkarki z miasta położonego pod Warszawą meczu przeciwko Polskiemu Cukrowi Muszynianka nie zaliczą jednak do udanych. Z powodu kontuzji w pierwszym spotkaniu sezonu wystąpiła Jolanta Studzienna, zastępując Katarzynę Połeć. Wobec zaledwie 29-procentowej skuteczności w ataku Magdaleny Piątek kibice w Legionowie mogą mieć nadzieję, że jak najszybciej do składu powróci Malwina Smarzek. Do reprezentacyjnej formy starają się także wrócić Daria Paszek i Aleksandra Wójcik. Legionowianki muszą przede wszystkim poprawić przyjęcie zagrywki, bo siatkarki z Muszyny niemal w każdej akcji wymuszały na rywalkach rozgrywanie sytuacyjnej piłki (tylko 15% idealnego przyjęcia w ekipie z Legionowa). Trener Maciej Kosmol eksperymentował, próbował znaleźć optymalne ustawienie swojej drużyny, ale wszystkie próby zmiany oblicza tego spotkania spaliły na panewce. Atakująca Legionovii zapewniła jednak, że w Łodzi legionowianki nie stoją wcale na straconej pozycji. – Na pewno trudno będzie nam się grało w tamtej hali, bo jest to zupełnie inny obiekt niż ten tutaj. My wyjdziemy na boisko, żeby walczyć i „ugryźć” łodzianki – mówiła była zawodniczka Budowlanych Łódź, Magdalena Piątek.

W przypadku utraty kolejnych punktów przez legionowianki podopiecznym Macieja Kosmola znacznie trudniej może być uwierzyć we własne możliwości i zagrać kolejne spotkania na maksimum swoich możliwości. Ewentualne zwycięstwo może dodać im wiary, a dla łodzianek zainkasowanie trzech oczek jest niejako zadaniem obowiązkowym. Początek tego spotkania w czwartek o godzinie 18:00.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved