Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Łasko: Musimy być cierpliwi

Michał Łasko: Musimy być cierpliwi

fot. Izabela Kornas

Jastrzębski Węgiel w środę zmierzy się z PGE Skrą, z którą ma do rozliczenia pewne rachunki z ubiegłego sezonu. Bełchatowianie pokonali ich w trzech meczach i awansowali do finału, później zdobyli mistrzostwo. - Nie mieliśmy szans - mówi o tamtym okresie Michał Łasko.

Jak do tej pory jastrzębski zespół ma dwie wygrane na koncie, jednak w ostatniej, drugiej kolejce podopieczni trenera Piazzy stracili punkt w meczu z AZS-em Częstochowa. Wcześniej zespół ze Śląska pokonał BBTS Bielsko-Biała 3:0. Patrząc na to, że bełchatowianie na swoim rozkładzie do tej pory mieli dwóch beniaminków, to środowy mecz będzie poważniejszym sprawdzianem dla obu drużyn. Kapitan Jastrzębskiego częściowo zdradza receptę na mistrzów Polski. – Jeśli chcemy wygrać, to musimy być cierpliwi – mówi atakujący jastrzębian w serwisie gwizdek24.se.pl. – Nie spodziewam się, by poziom gry w meczach na początku sezonu był najwyższy. My wciąż się zgrywamy, bełchatowianie mają z kolei wielu zawodników, którzy dopiero co wrócili z mistrzostw świata. Liczę przede wszystkim na to, że spotkanie będzie wyrównane, bo gdyby tak się nie stało, to by oznaczało, że jedna z drużyn jest w bardzo słabej formie – dodaje Michał Łasko.

Jastrzębski Węgiel na to spotkanie będzie podwójnie zmobilizowany. Skra w ubiegłym sezonie zamknęła śląskiej drużynie drogę do finału, wygrywając w trzech meczach 3:2, 3:0 i 3:0. Michał Łasko przyznaje, że wtedy bełchatowianie byli poza ich zasięgiem. – Wtedy Skra grała tak, przede wszystkim zagrywką, że trudno nam było coś zrobić – ocenia. W zespole z Bełchatowa jest 4 mistrzów świata, a drużyna przez długi czas do sezonu przygotowywała się w mocno okrojonym składzie. Zgranie drużyny będzie więc stało po stronie gospodarzy. – Teraz, z tego co widzę w pierwszych meczach, bełchatowianie wcale nie wyglądają na jakoś szczególnie zmęczonych po mistrzostwach świata, a przecież wielu ich siatkarzy brało udział w turnieju. W półfinale ligi nie mieliśmy szans i trzeba oddać rywalowi, że okazał się dużo lepszy. Tym razem po naszej stronie może być nieco większa świeżość i na pewno bardzo duża motywacja – zapowiada Łasko.

Rozmawiał: Marek Żochowski, gwizdek24.se.plźródło: gwizdek24.se.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved