Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Maciej Jarosz: Przeskoczyliśmy cały świat

Maciej Jarosz: Przeskoczyliśmy cały świat

fot. Tomasz Tadrała

- Uważam, że to olbrzymi sukces organizacyjny. Nie tylko Polski, ale też Wrocławia. Wszystko było fantastycznie przygotowane. To była świetna promocja Wrocławia - opowiada o turnieju ambasador siatkarskich mistrzostw świata Maciej Jarosz.

Wszyscy chętnie wracają do wrześniowych wydarzeń związanych z mistrzostwami świata. Impreza ta stanowiła świetną promocję dla kraju, ale również dla poszczególnych miast. – Ja uważam, że to olbrzymi sukces organizacyjny. Nie tylko Polski, ale też Wrocławia. Wszystko było fantastycznie przygotowane: infrastruktura, hotele, przejazdy ekip, Hala Ludowa. Do tego kapitalnie było w strefie kibica przy iglicy. To była świetna promocja Wrocławia, bo wszystko stało na najwyższym poziomie. Wrocław także wywiązał się ze swojego zadania znakomicie, a trzeba zaznaczyć, że nie było ono proste. W końcu gościliśmy tutaj polską grupę. Zadanie zostało wykonane na szóstkę – ocenia mistrzostwa były zawodnik.

Polskie mistrzostwa od początku zapowiadały się świetnie, a ilość kibiców, która pojawiła się na Stadionie Narodowym, tylko pozwoliła utwierdzić się w tym przekonaniu. Polsce udało się wyprzedzić organizatorów poprzednich imprez tej rangi już na samym starcie. – My przeskoczyliśmy cały świat we wszystkich naszych miastach. Tak naprawdę już w dniu otwarcia, kiedy mecz Polska – Serbia oglądało blisko 70 tys. widzów. Najlepiej widać tę różnice, gdy nasz mundial porównamy do mistrzostw pań, które zakończyły się w niedzielę we Włoszech. Wydaje mi się, że przez najbliższe lata do tego poziomu nikt nie doskoczy – komentuje Maciej Jarosz.

Były zawodnik oraz trener nie ma wątpliwości, że wygrana w tym turnieju była niespodzianką, ponieważ niewielu porwało się na takie stwierdzenia przed rozpoczęciem turnieju. – Myślę, że mało było ludzi, którzy typowali nasz zespół do medalu. Wielu uważało, że już wejście do szóstki będzie sukcesem. Tymczasem Polacy z meczu na mecz grali coraz lepiej. To mistrzostwo jest olbrzymią niespodzianką, ale niespodzianką w pełni zasłużoną. Wygraliśmy wszystkie mecze, nie licząc tego z Amerykanami. Prezentowaliśmy bardzo skuteczną siatkówkę. Przyznam, że sam nie do końca wierzyłem w medal, ale gdy doszło do finału, szanse oceniałem 50 na 50 – potwierdza ambasador mistrzostw.

Na Dolnym Śląsku od tego sezonu pojawiła się za sprawą zespołu z Lubina męska ekstraklasa. Kibice mogą oglądać najlepszych zawodników w kraju na swoim podwórku. Cuprum Lubin dopiero zaczyna przygodę w PlusLidze, a jakie będą jego losy, pokaże czas i dyspozycja zespołu. – Dajmy im jeszcze czas. Póki co trudno cokolwiek oceniać, bo grali z bardzo trudnymi przeciwnikami. Teraz ciężko powiedzieć, na co ich stać – kończy Maciej Jarosz.

źródło: Gazeta Wrocławska, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-10-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved