Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Wałbrzyszanie w końcu wygrywają

I liga M: Wałbrzyszanie w końcu wygrywają

Po dwóch porażkach 2:3 siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych musieli zdobyć we własnej hali komplet punktów. Podopiecznym Krzysztofa Janczaka udało się wykonać zadanie, pokonali w trzech setach Pekpol Ostrołęka i do lidera tracą cztery punkty.

Początek spotkania należał do siatkarzy Pekpolu, którzy szybko objęli dwupunktowe prowadzenie. Dopiero po skutecznych atakach Łukasza Kaczmarka i blokach Bartłomieja Krulickiego przewagę zbudowali wałbrzyszanie (11:9). O czas poprosił Andrzej Dudziec. Jednak niewiele on pomógł, bo gospodarze wciąż prowadzili (15:13). Podopieczni Krzysztofa Janczaka zaczęli popełniać proste błędy i na drugą przerwę techniczną siatkarze schodzili z parkietu przy prowadzeniu Pekpolu 16:15. Na boisku pojawił się Szymon Piórkowski, który wniósł ożywienie i skuteczność w akcjach wałbrzyszan (20:19). Gra się wyrównała i toczyła na przewagi, a ostatecznie zwyciężyła Victoria 28:26.

Druga partia zaczęła się od wyrównanej walki, a po skutecznym ataku Macieja Krzywieckiego oba zespoły zeszły na pierwszą przerwę techniczną (8:7). Po niej na zagrywkę wszedł Paweł Olszewski, który zdobył bezpośrednio pięć punktów (13:7). Nie pomogły czasy brane przez Andrzeja Dudźca, ostrołęczanie pogubili się, słabo przyjmowali i popełniali błędy w ataku. Kolejną serię udanych zagrywek miał Kaczmarek i przewaga Victorii jeszcze wzrosła (19:9). Wałbrzyszanie pewnie wygrali 25:13.

Podopieczni Krzysztofa Janczaka kontynuowali swoją dobrą passę w kolejnej odsłonie, świetnie grali blokiem i szybko objęli prowadzenie (8:4). Po przerwie technicznej na parkiecie rządzili wałbrzyszanie i z każdą kolejną akcją powiększali swoją przewagę. Ostrołęczanie nie wiedzieli jak mogą przeciwstawić się rywalom, dodatkowo popełniali wiele prostych błędów. Gospodarze zmierzali do końca spotkania, mieli piłkę meczową przy stanie 24:13. Pekpol zdobył jeszcze dwa oczka, ale to było za mało. Wałbrzyszanie wygrali 25:15 i całe spotkanie 3:0, dzięki temu nie stracili kontaktu z czołówką.

Victoria PWSZ Wałbrzych – Pekpol Ostrołęka 3:0
(28:26, 25:13, 25:15)

Victoria: Fijałek, Olszewski, Kaczmarek, Krzywiecki, Krulicki, Karpiewski, Mihułka (libero) oraz Piórkowski, Filipiak i Kamiński
Pekpol: Milewski, Szczygielski, Wierzbicki, Boruch, Przybylski, Zalewski, Saczko (libero) oraz Wdowiak, Obermeler, Szałański, Białek i Cichocki