Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Przełamanie KPS-u, czarna seria Ślepska trwa nadal

I liga M: Przełamanie KPS-u, czarna seria Ślepska trwa nadal

W czwartej kolejce w końcu przełamali się siatkarze KPS-u Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS, którzy u siebie ograli 3:1 Ślepsk Suwałki. Było to ich pierwsze zwycięstwo w sezonie, za to goście na sukces muszą poczekać przynajmniej do soboty.

Początek spotkania był wyrównany. Po stronie Ślepska już na początku meczu z dobrej strony pokazali się Wojciech Winnik i Kamil Skrzypkowski, ale między innymi dzięki asowi serwisowemu Jakuba Guza to gospodarze osiągnęli niewielką przewagę na przerwie technicznej (8:6). Jednak po niej przyjezdni dobrze zaprezentowali się w bloku, dzięki czemu doprowadzili do remisu, a błędy rywali zaowocowały ich trzypunktowym prowadzeniem. Chwilę później mocnym zbiciem ze środka popisał się Łukasz Rudzewicz, przez co siedlczanie wciąż musieli gonić wynik. Kiedy swoje trzy grosze do wyniku dorzucił Karol Rawiak, podopieczni trenera Poskrobko wygrywali już 18:14 i nic nie zwiastowało emocji w tej części meczu. Ale moment ich słabszej gry pozwolił gospodarzom odrobić straty. Początkowo wykazali się oni dużą odpornością, bowiem dzięki Arkadiuszowi Żakiecie obronili dwie piłki setowe (24:24), ale później zabrakło im już zimnej krwi, a ich błąd dał triumf w premierowej odsłonie Ślepskowi (31:29).

Porażka w pierwszym secie nie podłamała wicemistrzów I ligi, którzy w kolejnej odsłonie również toczyli wyrównaną walkę z przeciwnikami. Widać było, że pierwsze emocje już opadły, a kibice oglądali coraz więcej ciekawych akcji. Żadna z drużyn nie potrafiła jednak  odskoczyć od rywali chociażby na dwa oczka. Jako pierwszym ta sztuka udała się podopiecznym trenera Gerymskiego, którzy po autowym zbiciu Winnika wyszli na prowadzenie 10:8. Wówczas posypała się gra suwalczan – w ich grze zaczęły się mnożyć błędy, a ciekawa akcja w wykonaniu Pawła Rejowskiego spowodowała, że KPS błyskawicznie odskoczył od przeciwników aż na sześć oczek. Ci jednak nie zamierzali się poddawać. Wydawało się nawet, że duet Skrzypkowski/Winnik poderwie jeszcze przyjezdnych do walki, ale stać ich było tylko na częściowe odrobienie strat. W końcówce na boisku dzielili i rządzili gospodarze, którzy nie tylko dobrze prezentowali się w ataku, ale również w bloku, co zaowocowało ich zwycięstwem 25:19.

Od początku trzeciego seta walka toczyła się cios za cios, a prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Co prawda gra obu drużyn nie była wolna od błędów, ale pokazywały one także sporo udanych zagrań. Tym razem przewaga zaczęła uwidaczniać się po stronie ekipy trenera Poskrobko, która – po zbiciu Rawiaka – osiągnęła dwupunktową przewagę (8:6). Później okazało się, że były to dla niej miłe złego początki, bowiem skuteczny serwis Jana Fornala sprawił, że na świetlnej tablicy pojawił się remis, a kiedy asa serwisowego dołożył Paweł Pietraszko, szala zwycięstwa zaczęła przechylać się na stronę gospodarzy (16:13). Seria bloków KPS-u i kolejne trudne zagrywki Pietraszki praktycznie odebrały ochotę do gry Ślepskowi w tej części spotkania. W jej decydujących momentach udaną zagrywkę dołożył jeszcze Kacper Popik, a sukces siedlczan przypieczętowała czapa na Winniku (25:17).

Jednak goście szybko się pozbierali. Na początku czwartego seta przebudził się Winnik, a autowe zbicie Fornala i blok na Guzie spowodowały, że przyjezdni błyskawicznie odskoczyli od przeciwników na pięć oczek (8:3). Jednak po czasie technicznym do pracy wzięli się wicemistrzowie I ligi. Ich dobra postawa w bloku oraz oczka dokładane przez Tomasza Stańczuka sprawiły, że gospodarze szybko wrócili do gry. Duet Winnik/Rawiak dał jeszcze nadzieję gościom na doprowadzenie do tie-breaka, bowiem wyprowadził Ślepsk na prowadzenie 15:12, ale w kolejnych minutach suwalczanie nie potrafili przedrzeć się przez blok rywali, a plas Stańczuka ponownie pozwolił KPS-owi doprowadzić do remisu. Tym razem więcej zimnej krwi w końcówce zachowali gospodarze, którzy po asie serwisowym Guza i zbiciu Żakiety wygrali 27:25 i cały pojedynek 3:1.

KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS – Ślepsk Suwałki 3:1
(29:31, 25:19, 25:17, 27:25)

KPS: Stańczuk, Popik, Rejowski, Pruski, Żakieta, Guz, Koziura (libero) oraz Butryn, Łukasik, Matula, Fornal i Pietraszko
Ślepsk: Gonciarz, Winnik, Smoliński, Rudzewicz, Skrzypkowski, Rawiak, Andrzejewski (libero) oraz Schamlewski, Modzelewski i Urbanowicz